У Миколаєві відбувся етнофорум «Європейські національні традиції та традиції народів України»

22 травня 2010 року у рамках святкування Дня Європи в Україні Миколаївський центр європейської інформації, що працює за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», організував етнофорум «Європейські національні традиції та традиції народів України».

Даний захід – спільна акція Миколаївської обласної універсальної бібліотеки ім. О. Гмирьова та Ради національних товариств Миколаївської області, учасниками якої стали освітяни, студенти, представники ЗМІ та усі охочі.

На Етнофорумі його учасники обговорили питання європейських національних традицій, формування національних культурних цінностей та поваги до етнічного різноманіття, принцип «Єдність у різноманітті», що є одним з основних в діяльності Європейського Союзу.

На заході відбулася презентація країн-членів Європейського Союзу: Болгарії, Греції, Німеччини, Польщі, під час яких кожен з представників Миколаївських національних товариств розповів про особливості свого народу.

Віталій Христофоров, голова Миколаївської регіональної громадської організації „Демократичний Молодіжний Союз Греків”, зауважив, що „Греція – країна із найдавнішими демократичними традиціями – зараз переживає нелегкі часи і демонструє свою прихильність до демократії”.

Моісеєва Н.В., представник Миколаївського центру європейської інформації, зазначила, що жодна з країн, яка вступила до ЄС, не втратила своєї національної ідентичності.

Загальним висновком стало те, що всі нації мають особливі риси, і ці риси породжують традиції.

Під час заходу виступили з коментарями представники органів державної влади області: Чичкалюк Тетяна Олександрівна, начальник управління з питань зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності, європейської інтеграції, туризму і курортів облдержадміністрації, Скиба Світлана Іванівна, в.о. начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, Івашко Олена Миколаївна, начальник відділу у справах національностей облдержадміністрації, Ляндіна Олена Георгіївна, головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації та голова Ради національних товариств Миколаївської області Каймаразов Султан Мурад Джамалутдинович.

Чичкалюк Т.О. розповіла, що Миколаївська область є привабливою для іноземців. Тільки за один місяць управління, яке очолює Тетяна Олександрівна, приймає до 56 іноземних делегацій. „Ми цікаві світу, але нам потрібно пізнати самих себе, попрацювати над іміджем Миколаївської області. Ми приречені бути щасливими на своїй землі”, – сказала Чичкалюк Т.О.

Каймаразов М.Д. наголосив на головному: „Ми різні – і в цьому різноманітті наше багатство. Слов’янський народ – великий народ – кажу це, як дагестанець, і нам потрібно йти з ним поруч”.

Директор ОУНБ ім. О Гмирьова Богза Н.Ф. виразила думку, що етнофоруми мають стати постійно діючими і нагадала, що щочетверга бібліотека працює до 21 години і чекає громадські організації для організації своєї роботи чи відпочинку.

Контактна особа: Голубєва Тетяна (0512) 36-08-08, 050-493-2204, holtatal@yandex.ru

***

Центр європейської інформації створено Миколаївською обласною організацією Національної спілки журналістів України у співпраці з і на базі ОУНБ ім. О. Гмирьова та входить до мережі Центрів європейської інформації, що підтримуються Європейської програмою Міжнародного фонду «Відродження».

Мета Центру європейської інформації у Миколаєві – забезпечити доступ мешканців міста до літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції з періодичних джерел, інформації в мережі Інтернет. З інформацією Центру європейської інформації у Миколаєві можна ознайомитись на веб-сайті Центру та веб-сайті газети „Южная правда” http://www.up.mk.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: