У Миколаєві відбулася зустріч із «живою книгою» – братами Капрановими

3 червня 2010 року в приміщенні Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О. Гмирьова, у краєзнавчому відділі, відбулася зустріч із „живою книгою” – українськими письменниками та видавцями братами Капрановими.

Захід пройшов в рамках серії інтерактивних пізнавальних заходів з тематики європейської інтеграції, організованих на базі регіональних Центрів європейської інформації та в рамках проекту «Продовження та інтенсифікація діяльності Центру Європейської інформації на базі ОУНБ у м. Миколаєві», що діє за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та згідно із Державною цільовою програмою інформування громадськості з питань європейської інтеграції України.

Письменники розповіли про свої твори, зачитали деякі уривки, розповіли про своє життя в дитинстві та юності на Миколаївщині. „Ми молодими їхали до Миколаєва, як до великого міста, тому для нас Миколаїв завжди залишиться столицею. Може комусь здається, що Україна десь там в іншому місті – в Наддніпрянщині, на Буковині, а ми кажемо, що Україна – це Миколаївщина”.

Стосовно європейської інтеграції України брати Капранови висловились в такому ключі: „Нікому в світі наша культура так не потрібна, як нам самим, і не буде іншого життя, ніж тут і тепер, тому треба будувати свою господу, свою країну”.

А на питання, чи є у братів Капранових своє бачення щодо української національної ідеї, вони відповіли: „Ідея – це, за Платоном, сенс життя, чи можна одним словом, одним реченням, навіть цілою книгою надати визначення сенсу життя нації? Сенс життя неможливо визначити, як якусь дискретну величину, кажемо, як люди з математичною освітою, сенс життя – це безкінечність між двома дискретними величинами. Це безкінечний пошук”.

На захід – зустріч із „живою книгою” були запрошені студенти Миколаївських ВУЗів, журналісти, миколаївські письменники, громадські діячі.

Гостям з Києва організували екскурсію бібліотекою.

Після заходу гості познайомились з Центром Європейської інформації, дізнались про його послуги, а також про плани організаторів Центру. Учасники заходу обмінялись думками щодо подальших творчих планів.

Додаткову інформацію про захід можна отримати у Моісеєвої Наталії: (0512) 37-34-92, eurocentre_mk@ukr.net, Голубєвої Тетяни: (0512) 36-08-08, holtatal@yandex.ru.

***

Центр європейської інформації створено Миколаївською обласною організацією Національної спілки журналістів України у співпраці з і на базі ОУНБ ім. О. Гирьова та входить до мережі Центрів європейської інформації, що підтримуються Європейської програмою Міжнародного фонду «Відродження».

Мета Центру європейської інформації у Миколаєві – забезпечити доступ мешканців міста до літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції з періодичних джерел, інформації в мережі Інтернет. З інформацією Центру європейської інформації у Миколаєві можна ознайомитись на веб-сайті Центру. http://www.reglibrary.mk.ua/ins/pages/evro/index.html та веб-сайті газети „Южная правда” http://www.up.mk.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: