У Миколаєві порівнювали європейські стандарти та українські реалії

25 лютого 2010 року в приміщенні Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О. Гирьова відбувся семінар «Європейські стандарти життя та українські реалії».

Захід пройшов в рамках проекту «Продовження та інтенсифікація діяльності Центру Європейської інформації на базі ОУНБ у м. Миколаєві», що діє за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» та згідно із Державною цільовою програмою інформування громадськості з питань європейської інтеграції України.

Метою семінару було підвищення обізнаності, поширення знань про соціальні стандарти життя в Європейському Союзі в порівнянні з українськими реаліями серед студентської молоді, які, за фахом, будуть вирішувати соціальні питання в Україні по закінченні ВУЗу та впливатимуть на соціальний розвиток життя в регіонах, та в Україні в цілому.

На семінарі виступили:

Міхель Дмитро Олегович – аспірант кафедри державної політики та менеджменту Інституту державного управління, заступника директора Навчально-наукового Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України ЧДУ імені Петра Могили.

В своєму виступі він торкнувся питання боротьби з бідністю в країнах ЄС та в Україні. Він зокрема повідомив: „В Україні, де рівень доходів найбагатших важко встановити за причин їх тіньової природи, за офіційними даними, співвідношення доходів 10% найбагатших людей до 10% найбідніших є 9:1. в той час, як експерти вважають, що реальне співвідношення є близько до рівня Південноамериканського (58:1 в Бразилії, 35:1 в Аргентині), тобто десь на рівні 47:1. В порівнянні можна сказати, що в країнах ЄС, де державна політика направлена на втримання різкого розшарування населення це співвідношення становить 5(6):1 (в Скандинавських країнах). Можна сказати, що в Україні соціальне розшарування ще зростає.”

Банюхова Катерина – студентка 2-го курсу факультету соціології ЧДУ імені Петра Могили.

Вона запропонувала слухачам порівняльний аналіз показників рівня якості життя в Європі та в Україні. „Рівень якості життя вимірюється не тільки рівнем доходу, але й житлово-побутовими умовами, можливістю отримання якісної освіти, медичної допомоги, умовами відпочинку. Рівень життя працюючого населення залежить від рівня оплати праці”.

Іванов Андрій Миколайович – доцент, декан факультету менеджменту та комп’ютерних систем, зав. кафедри туризму.

Він розказав, що туризм є одним із джерел наповнення бюджету країни, а також одним із показників рівня якості життя. Він запропонував декілька показників із розвитку туризму на прикладі Польщі в порівнянні з показниками в Україні та в Миколаївській області.

На семінарі були присутні: представники обласної адміністрації, освітяни, більшою частиною студенти.

Під час заходу учасники обмінялись думками щодо питань європейських стандартів життя та українських реалій, перспектив розвитку України в соціальних питаннях, подивитись декілька короткометражних фільмів від країн-членів Євросоюзу, а також дізналися про плани організаторів Центру.

Більш детальну інформацію про захід можна отримати, звернувшись до Моісеєвої Наталії за тел.: (0512) 37-34-92, eurocentre_mk@ukr.net та Голубєвої Тетяни за тел. (0512) 36-08-08, holtatal@yandex.ru

***

Центр європейської інформації створено Миколаївською обласною організацією Національної спілки журналістів України у співпраці з і на базі ОУНБ ім. О. Гирьова та входить до мережі Центрів європейської інформації, що підтримуються Європейської програмою Міжнародного фонду «Відродження».

Мета Центру європейської інформації у Миколаєві – забезпечити доступ мешканців міста до літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції з періодичних джерел, інформації в мережі Інтернет. З інформацією Центру європейської інформації у Миколаєві можна ознайомитись на веб-сайті Центру. http://www.reglibrary.mk.ua/ins/pages/evro/index.htm та веб-сайті газети „Южная правда” http://www.up.mk.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: