У Миколаєві обговорювали впровадження інноваційних підходів та європейських стандартів у соціальній сфері

19 березня 2010 року у Миколаєві в Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася відкрита дискусія «Впровадження інноваційних підходів та європейських стандартів в соціальній сфері», яка пройшла в рамках проекту «Інформаційно-просвітницька кампанія «Відкрите світу європейське місто Миколаїв».

Проект реалізується Миколаївським міським благодійним фондом МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за участю виконкому Миколаївської міської ради і міського голови Володимира Чайки.

В зустрічі взяли участь представники обласних та міських управлінь у справах сім’ї та молоді, управлінь праці та соціального захисту населення, освіти та охорони здоров’я, служби у справах дітей, представники місцевих та міжнародних громадських організацій та благодійних фондів, викладачі та студенти Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського, Чорноморського державного університету ім. П. Могили.

Це вже четверта дискусія, яка спрямована на усвідомлення городянами європейської ідентичності та європейських перспектив розвитку міста і регіону. Попередні дискусії на теми «Цінності миколаївців та європейців: «паралелі» та «перпендикуляри», «Полікультурні паралелі Півдня України», «Молодь Європи і Півдня України: що нас об’єднує» були присвячені іншим актуальним аспектам суспільного і соціокультурного життя миколаївців.

Для більш конструктивного обговорення теми дискусії координатор проекту Любов Варюхіна запропонувала розглянути підходи, стандарти, новації у наданні соціальних послуг дітям вразливих категорій. Дискусію розпочала Марина Докторович – заступник завідуючого кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського. Вона ознайомила учасників з моделями соціальної роботи, які впроваджуються в європейських країнах, а саме з англо-саксонською, романською та скандинавською моделями. Виступ Володимира Кузьмінського, директора українського представництва Міжнародної благодійної організації «Кожній дитині» (м. Київ), на тему «Критерії оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування у сфері забезпечення прав дітей» визвав жвавий інтерес у учасників дискусії.

Представники місцевих органів влади презентували свою роботу у сфері надання соціальних послуг дітям вразливих категорій. Про досягнення в роботі з дітьми розповіли представники міських та обласних громадських організацій та благодійних фондів. Найжвавіше учасники дискусії обговорювали такий інноваційний метод як арт-терапія, який презентувала голова Миколаївської обласної громадської організації «Діалог» Я.Ковальчук.

По завершенню дискусії відбувся незапланований спонтанний захід – майстер-клас Володимира Кузьмінського, директора українського представництва Міжнародної благодійної організації «Кожній дитині», який на підставі власного досвіду дав поради присутнім щодо найбільш ефективних методів впровадження стратегій розвитку соціальних послуг для дітей вразливих категорій.

Підсумовуючи проведену дискусію, учасники зробили висновок, що у миколаївському регіоні є позитивні тенденції як у використанні стандартів у соціальній сфері, так і в наданні соціальних послуг.

Захід проводився в рамках проекту «Інформаційно-просвітницької кампанії «Відкрите світу європейське місто Миколаїв», який реалізується Миколаївським міським благодійним фондом МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за участю виконкому Миколаївської міської ради та міського голови Володимира Чайки. Партнерами Фонду МЕТА в реалізації проекту виступають Центральна бібліотека ім. М.Л. Кропивницького, обласна громадська організація «Діалог», Фонд ЛАСКА, Центр соціальних програм РУСАЛу в Україні, Науково-педагогічна бібліотека м. Миколаєва, ЧДУ ім. Петра Могили.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: