У Миколаєві аналізували очікування українців від європейської інтеграції України

27 квітня 2010 року в приміщенні Центру європейської інформації Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова відбувся інтерактивний семінар «Європейська інтеграція: очікування українців».

Захід відбувся в рамках проекту «Продовження та інтенсифікація діяльності Центру Європейської іформації на базі ОУНБ у м. Миколаєві», що діє за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та згідно із Державною цільовою програмою інформування громадськості з питань європейської інтеграції України.

На семінарі був присутній Шевчук Олександр Володимирович – доктор політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧДУ ім. П. Могили. Виступаючи перед студентською аудиторією, він наголосив: „Вступ України до ЄС не є самоціллю, але є шляхом покращення правових, економічних, політичних, культурно-цивілізаційних умов життя”. „На жаль, Україна поки ще не стала суб’єктом міжнародного життя, а залишається об’єктом, коли її долю вирішують у Москві, Брюсселі, Вашингтоні” – сказав О. Шевчук.

Він надав декілька можливих сценарієв розвитку України, її відносин з Європейським Союзом, в тому числі і пессимістичний, за яким Україна, якщо не приведе правові відносини до європейських стандартів, не розвине економіку, щоб бути спроможною робити фінансові внески до ЄС, може перетворитись на сировинний придаток до країн ЄС.

Захарченко Олексій Олексійович – директор Центру Європейської інформації, старший викладач історії України МДУ ім. В.О. Сухомлинського задля образності ілюстрував свою промову поетичними цитатами, Що стосується суті семінару, то він підкреслив: „Геополітичне становище країн завжди відбиваються на їх розвитку. Теж стосується і України, яка завжди була на перетині шляхів”. „Українцям потрібно вичавити із себе почуття другорядності” – сказав О. Захарченко.

О. Захарченко навів паралелі, які виникають в ході історії, як наприклад, перед ІІ світовою війною відбулося значне зменшення населення в Україні, так саме відбувається і зараз, коли спостерігається падіння приросту населення.

„Україні просто необхідно ставати потужною державою, здатною себе захистити, щоб самій вирішувати свою долю, а для цього країні потрібна саме згуртованість всередині, об’эднання” – сказав О. Захарченко.

Молодіжна аудиторія із готовністю сприйняла відкриту трибуну і охоче висловлювала свої думки щодо європейського шляху, серед яких були: „Україна повинна підтримувати свою культуру, духовність, але й вчитися культурі поведінки, культурі побуту у європейьких країнах”. Ще були думки : „У молоді незрідка панують пессимістичні настрої, тому що вона не бачить змін на краще, які декларуються політиками у передвиборчих кампаніях”.

Додаткову інформацію про захід можна отримати:

Моісеєва Наталія: (0512) 37-34-92, eurocentre_mk@ukr.net

Голубєва Тетяна: (0512) 36-08-08, holtatal@yandex.ru

***

Центр європейської інформації створено Миколаївською обласною організацією Національної спілки журналістів України у співпраці з і на базі ОУНБ ім. О. Гирьова та входить до мережі Центрів європейської інформації, що підтримуються Європейської програмою Міжнародного фонду «Відродження».

Мета Центру європейської інформації у Миколаєві – забезпечити доступ мешканців міста до літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції з періодичних джерел, інформації в мережі Інтернет. З інформацією Центру європейської інформації у Миколаєві можна ознайомитись на веб-сайті Центру http://www.reglibrary.mk.ua/ins/pages/evro/index.htm та веб-сайті газети „Южная правда” http://www.up.mk.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: