У Маріуполі відзначатимуть День німецької культури

11 червня о 18:00 в Міському саду Маріуполя (Донецька область) відбудеться відкриття чергового дня національних культур Приазов'я – Дня німецької культури

11 червня о 18:00 в Міському саду Маріуполя (Донецька область) відбудеться відкриття чергового дня національних культур Приазов’я – Дня німецької культури. Фестиваль пройде в межах проекту “ЄвроАзов’я”, який реалізує Маріупольський союз молоді спільно з Палацом культури “Молодіжний”, управлінням культури й туризму міськради, студентською організацією Маріупольського державного університету, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді за підтримки управління у справах сім’ї та молоді Донецької обладміністрації та Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Усі охочі зможуть ознайомитися з архітектурними спорудами, які створено під впливом або за участю приазовських німців. Фотолюбителів запрошують до участі у фотоквесті. Студенти Школи гідів проведуть екскурсію.

Організатори запрошують гостей свята взяти участь у створенні малюнків на руках і обличчі. Дітям запропонують зробити традиційні баварські і саксонські зачіски. Малюків також розважатимуть старими німецькими казками і легендами.

На святі всі охочі зможуть узяти участь у роботі творчої майстерні з виготовлення різдвяних іграшок, залишивши собі на пам’ять створені прикраси.

Для шанувальників інтелектуальних конкурсів організатори підготували вікторини та лінгвістичні загадки. Також можна буде ознайомитися з випуском газети “Голос світу”, видання якої в XIX столітті стало можливим завдяки маріупольським німцям.

У межах свята пройде майстер-клас із народного німецького танцю, а також із класичного вальсу.

Також відбудеться відкритий урок гри на губній гармошці. 10 найздібніших “учнів” отримають ці музичні інструменти в подарунок.

Конкурсна та святкова програма розпочнеться о 19:00, відразу після закінчення виступу ретро-джаз-бенду “Диліжанс”.

Німці були одними з перших переселенців у Приазов’ї, які на початку XIX століття значно вплинули на розвиток міста.

Навесні в Маріуполі пройшли фестивалі польської та грецької культур, найближчим часом заплановано знайомство з вірменською й італійською культурами, а також фестиваль української культури.

Контакти: Маріупольський союз молоді, (0629) 418 740, (0629) 543 851, mariupol_youth_union@mail.ru

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: