У Маріуполі стартує експериментальний шкільний курс з сучасного мистецтва

Це буде перший експериментальний курс із сучасного мистецтва для учнів 7-го класу у загальноосвітній школі-ліцеї інформаційних технологій №69 у Маріуполі.

З 18 вересня по 10 грудня 2017 року відбудетья перший експериментальний курс із сучасного мистецтва для учнів 7-го класу у загальноосвітній школі-ліцеї інформаційних технологій №69 у Маріуполі. Протягом курсу дев’ять сучасних українських художників познайомлять школярів зі стратегіями та проблематикою сучасного мистецтва, навчать аналізувати мистецькі твори та візуальні образи.

Експериментальний курс для семикласників – це один із 18 проектів-переможців конкурсу «Культурна дипломатія задля діалогу» Міжнародного фонду «Відродження». Кожен проект-переможець – це громадські ініціативи, які сприятимуть діалогу та порозумінню в суспільстві.

А розуміння мистецтва завжди вимагає виходу за рамки усталених ментальних схем. Тому зусилля, спрямовані на сприйняття художнього образу, сприяють розвитку соціальних навичок: відкритості до іншого погляду, готовності долати власні стереотипи та упередження, соціальної чутливості та критичного мислення. Через взаємодію з художниками школярі  будуть вчитися розуміти мистецтво як засіб комунікації та взаєморозуміння, як інструмент осмислення себе та навколишньої дійсності, а також можливість її трансформації.

У рамках програми з учнями будуть проводитися заняття, спрямовані на вироблення навичок розуміння візуального образу та мистецького висловлювання. На заняттях учні дізнаються, хто такі Марсель Дюшан та Йозеф Бойс, що таке інсталяція, перформанс, соціальна скульптура, реді-мейд та чому помилки можуть бути ціннішими за правильні відповіді. Складовою програми є практичні заняття школярів з художниками, розробка та втілення спільних проектів ув різних художніх медіа.

Викладачі курсу: Леся Хоменко, Євген Самборський, Саша Протяг, Борис Кашапов, Алевтина Кахідзе, Марія Воротіліна, Оксана Казьміна, Марія Куликівська, Жанна Кадирова.

Організатори проекту Центр візуальної культури, Київ. Партнер – платформа Тю, Маріуполь.

Контакти:  vcrc@vcrc.org.uawww.facebook.com/vcrc.org.ua, +38 0930400548  Леся Кульчинська, +38 0958790609  Руслана Козієнко.

Щоб дізнатися більше про культурну дипломатію, як один з напрямків роботи Міжнародного фонду «Відродження», журналісти можуть звернутися до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» фонду Станіслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: