У Львові представників ОСББ навчали засадам управління житловими будинками

Львівська громадська організація "Центр досліджень місцевого самоврядування" провела 18-19 жовтня у Львові семінар для ОСББ із професійного управління житловими будинками. Він відбувся за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках програми “Місцеве урядування та ініціатива реформи публічного сектору” (Local government and public reform initiative).

У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування Львова, керівники ОСББ Львова, міст і містечок Львівщини.

Незважаючи на кількарічний досвід функціонування ОСББ, в Україні все ще не розроблені ефективні механізми професійного управління будинками, відсутні кваліфіковані управителі нерухомим майном, а тягар з управління покладено на голів ОСББ. Тому метою семінару було дати необхідні знання та покращити практичні навички з управління головам ОСББ, а також створити передумови започаткування курсу професійних управителів.

Учасники семінару відзначили, що на державному рівні тривалий час підтримка ОСББ була декларативною, не розроблено належного законодавства, уніфікованого підходу та таких аспектів, як реєстрація ОСББ, надання їм прибудинкової території, податкові аспекти діяльності ОСББ тощо. Державні органи, зокрема, податкові інспекції, а також міські ради, ЖЕКи – надто часто необґрунтовано ускладнювали й без того нелегке існування об’єднань.

Також однією з тем львівського семінару було ознайомлення з досвідом реформ у приватизації і передачі прибудинкових територій у власність або в оренду ОСББ. Крім цього розглядались й проблеми управління будинками, в т.ч. створення управляючих компаній, порядок утримання та фінансово-бухгалтерське обслуговування.

На семінарі виступили експерти з житлового права, комунального господарства: голова правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» В. Бригілевич, експерт ЛГО «ЦДМС» з питань земельних ресурсів, приватизації і передачі прибудинкових територій ОСББ Б. Кіндрацький, викладач Львівського національного університету внутрішніх справ і експерт ЛГО «ЦДМС» В. Шишко, викладач техніко-економічного коледжу національного університету „Львівська політехніка” та експерт ЛГО «ЦДМС» В. Бернадський, а також голова правління ОСББ „МЖК – 1” Л. Бокало.

Семінар відбувся при співпраці з Львівською міською радою, яку представляла начальник відділу супроводу ОСББ і керівник Ресурсного центру для розвитку ОСББ Галина Когут. Вона розповіла присутнім про діяльність органів місцевого самоврядування з підтримки розвитку ОСББ, відповідне законодавство, та зокрема, яким чином ініціативи з заснування ОСББ вирішуються у Львові.

В рамках заходу відбулась презентація посібника «Практичні аспекти управління житловою нерухомістю» та концепції навчальної програми для керівника ОСББ.

18 жовтня у Ресурсному центрі пройшло (пробне) навчання початкуючих голів і бухгалтерів ОСББ і голів ініціативних груп і практичні заняття в асоціаціях ОСББ.

Джерело: Львівська громадська організація “Центр досліджень місцевого самоврядування”

Контактна особа: Володимир Бригілевич, тел. 032 235 68 48

***

Метою проекту «Діяльність регіонального інформаційно-навчального центру з управління житловою нерухомістю» є розбудова та покращення діяльності «Регіонального інформаційно-навчального центру з управління житловою нерухомістю» у м. Львові. Основним завданням центру є навчально-інформаційна робота в західному регіоні України для керівників ОСББ, керівників комунальних підприємств та управляючих фірм на основі проведення 3-4 денних навчальних семінарів у партнерських містах Західної України, а також надання консультацій фахівцями Центру (телефон, Інтернет, практичні заняття).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: