У Львові обговорять перешкоди в реалізації права на захист

18 квітня об 11:00 у Львові відбудеться круглий стіл “Усунення перешкод реалізації права на захист”

18 квітня об 11:00 у Львові, у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці (просп. Шевченка, 13), відбудеться круглий стіл “Усунення перешкод реалізації права на захист”. Захід організовує Центр правових і політичних досліджень “СІМ” у межах проекту “Усунення перешкод реалізації права на захист як спосіб реформування системи кримінальної юстиції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета круглого столу – обговорити та поширити способи подолання необґрунтованих перешкод у реалізації права на захист в кримінальних і адміністративних справах із боку представників органів державної влади.

Обговорення буде присвячено проблемам, які виникають під час реалізації права на захист. Буде представлено огляд причин, які призводять до появи перешкод, запропоновано механізми їх подолання й усунення.

Заплановано обговорити такі питання:
· Роль і місце захисту в системі кримінальної юстиції
· Вплив “обвинувального ухилу” правоохоронних органів на забезпечення права на захист
· Методики перешкоджання захисту, які практикують правоохоронні органи
· Змагальність сторін у кримінальному процесі: ілюзія чи реальність
· Обмеження можливостей захисту з боку правоохоронних органів (отримання дозволу на побачення, інструкції про заборону використання технічних засобів – фотоапарата, диктофона тощо)
· Оскарження бездіяльності органів досудового слідства та прокуратури у формі ігнорування скарг і заяв адвокатів.

Україна досі не виконала зобов’язань щодо ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу, узятих іще 1995 року, під час вступу до Ради Європи.

Контакти: Центр правових і політичних досліджень “СІМ”, (032) 243 25 50, centre@centre7.org.ua

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: