У Львові навчали практичним аспектам захисту права на інформацію

20 лютого 2010 року представники інформаційно-правового центру «Наше право» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провели у місті Львові для громадських активістів, представників неурядових організацій, органів самоорганізації населення та медіа тренінг на тему «Захист права на доступ до інформації».

Під час проведення тренінгу увага здебільшого зверталась на актуальні питання практики реалізації і механізмів доступу до публічної інформації, правової природи права на інформацію, розмежування конституційного права на інформацію та права на звернення.

Активну дискусію викликали питання щодо розуміння інформації, що має суспільний інтерес (суспільно-значимої інформації), а також практика Європейського суду з прав людини по ст.10 Конвенції про захист прав та основних свобод людини. Громадські активісти, зокрема, детально обговорили можливості застосування в українських реаліях рішення Європейського суду з прав людини у справі «Угорська спілка громадянських свобод проти Угорщини» («Társaság a Szabadságjogokért» проти Угорщини).

Учасники тренінгу на практичних прикладах отримали навики щодо особливостей підготовки запитів про отримання інформації (запитів щодо доступу до офіційних документів та запитів щодо надання письмової інформації), звернень громадян (заяв, клопотань, скарг, пропозицій).

Окрему увагу було звернено на питаннях відповідальності за порушення права на інформацію, особливостей захисту права на інформацію в адміністративному суді та адміністративного оскарження.

На думку Андрія Лепака, Президента центру «Наше право», – тренінги із максимальним поєднанням досвіду учасників з реальною практикою відстоювання права на доступ до публічної інформації дають ширше розуміння громадськими активістами правової природи одного із основоположних прав – права на вільний і безперешкодний доступ до публічної інформації та кращі можливості для його ефективнішого захисту.

Контактна інформація: Інформаційно-правовий центр “Наше право”, e-mail: nashepravo@gmail.com, тел./факс: 0(32) 236-70-49

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: