У Луцьку рівень екологічної культури досить низький

Експерти констатують, що екологічна культура мешканців Луцька сьогодні доволі низька

Екологічна культура мешканців Луцька сьогодні доволі низька. Це можна пояснити дефіцитом мотиваційної інформації та активної діяльності, спрямованої на підвищення екологічної культури. Про це заявили учасники фокус-групи, яку проводила ВОГО “Волинський первоцвіт” у межах мініпроекту “Програма екологічного виховання в м. Луцьку”. Мініпроект став одним із переможців конкурсу “Мікрогранти на підтримку адвокаційних громадських ініціатив”, який проводила Асоціація підтримки та розвитку ОСББ й ОСН за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Керівник проекту “Мікрогранти на підтримку адвокаційних громадських ініціатив” Ірина Гайдучик зауважила: “Дуже часто доводиться спостерігати ситуації, коли найбільші зусилля спрямовано на виправлення вже завданої шкоди навколишньому середовищу, як, наприклад, організація одноразових акцій, суботників тощо, але це вже наслідок. А щоб ефективно вирішити хоч би яку проблему, треба викоріняти причини проблеми, а не боротися з наслідками. Тільки такий план дій принесе свої результати, якщо ж чинити по-іншому, то вийде як у Сервантеса – війна з вітряками”.

“Екологічну свідомість та екологічну культуру потрібно виховувати змалку, коли в людини формується свідомість і система цінностей і виробляються основні сценарії поведінки. Для покращення стану екології потрібно насамперед підготувати людей до екологічно свідомої поведінки, а також прийняти ряд першочергових заходів на рівні місцевої влади, зокрема ввести в навчальну програму дисципліни екологічного спрямування”, – додала вона.

Асоціація підтримки та розвитку ОСББ й ОСН
Людмила Вільчинська
(0332) 2000 32
l.vilchynska@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: