У Луцьку не вистачає смітників

33,2% мешканців Луцька часто доносять сміття до смітника, 12,9% роблять це лише інколи

33,2% мешканців Луцька часто доносять сміття до смітника, 12,9% роблять це лише інколи. Про це свідчать результати опитування, яке провели ініціатори проекту “Зробимо крок до чистих вулиць” і яке було презентовано 21 травня під час круглого столу “Далекий шлях сміття до смітника: близьке рішення проблеми”. Проект став одним із переможців конкурсу адвокаційних ініціатив, який проводив Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив за сприяння програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як показали результати опитування, понад 70% населення міста готове поводитись екологічно свідомо, одначе не завжди люди мають для цього можливості. Дослідження зупинок громадського транспорту, де зазвичай збирається найбільше людей, виявило, що лише 33,7% наявних смітників перебувають у гарному стані, 16,7% – у незадовільному стані (зруйновані чи постійно переповнені), а на 43,9% зупинок узагалі немає смітників. Відповідно не всім вистачає терпіння донести сміття до найближчої урни.

“Ще зовсім нещодавно Луцьк вважався одним із найчистіших міст України, проте, на жаль, сьогодні високим рівнем чистоти вулиць наше місто похвалитися не може”, – зазначила Катерина Шкльода, керівник проекту.

За словами учасників обговорення, якщо за санітарно-екологічний та естетичний стан на зупинках відповідає міська влада, то за території поблизу об’єктів комерційної діяльності, які також є місцями скупчення людей, відповідальність мають нести підприємці. За словами головного спеціаліста відділу екології Луцької міської ради Оксани Тарабанюк, наразі у структурі міської ради немає відділу, який мав би інспекторські функції. Натомість у багатьох містах (наприклад, в Одесі, Полтаві) є інспекції з благоустрою, які мають повноваження штрафувати тих суб’єктів господарської діяльності, які не встановлюють сміттєвих урн і не прибирають території, яку за ними закріплено.

Учасники дійшли висновку, що для підвищення благоустрою міста буде доцільно встановити на рівні міської ради систему штрафів за недотримання правил благоустрою, створити структурний підрозділ у міській раді, який мав би інспекторські та контрольні повноваження в цій сфері, а також запровадити систему Інтернет-інформування виконавчих і контрольних органів про незадовільний санітарно-екологічний стан у певних частинах міста для адресної перевірки цих об’єктів.

Контакти:
Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив
(0332) 723 803
press.vipgi@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: