У Луганську «розшукають» європейців, які зробили свій внесок у розвиток Луганщини

У червні в Луганську стартував проект «Європейське обличчя Луганщини», який має на меті дослідити внесок вихідців з країн Європи в розвиток та становлення Луганщини. Цей проект реалізується Луганським Благодійним фондом «Світло серця» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і триватиме до жовтня 2010 року.

Проект «Європейське обличчя Луганщини» – це краєзнавче дослідження з представленням результатів шляхом видання книги та влаштування пересувної виставки, присвяченої Дню міста Луганськ.

За проектом передбачено дослідити внесок вихідців з країн Європи в історію становлення Луганського регіону шляхом вивчення документів міських та районних краєзнавчих музеїв, місцевих бібліотек, архівів 11 районів та міст області, проведення інтерв’ю з місцевими жителями, працівниками бібліотек, архівів.

За підсумками дослідження планується видати книгу «Європейське обличчя Луганщини», в якій буде розкрито постаті європейців, які вплинули на історію та становлення Луганського регіону. У книзі буде охоплено період історії Луганського краю з середини 18 ст. до сьогодення: заснування Луганська, перша і друга світові війни, окупаційний період, радянські часи та період незалежної України.

Ганна Низькодубова, керівник проекту: Нашою основною метою є підвищити обізнаність місцевого населення щодо історико-культурної приналежності України до Європи, поінформувати людей про внесок європейців у розвиток Луганської області. Ключовим заходом має стати виставка, яку ми присвячуємо Дню нашого міста і запрошуємо всіх Луганчан її відвідати в вересні. Проведення пересувної виставки «Європейське обличчя Луганщини» матиме вплив на формування позитивної суспільної думки стосовно європейської сутності України, завдяки її видовищності та через особливу здатність сприйняття та запам’ятовування матеріалу за допомогою зорових образів. Супровід зорових матеріалів текстом допомагає досягти максимальної інформативності.

Мартін-Пауль Буххольц, експерт-дослідник: Я радий працювати над цим проектом, який здатен підвищити обізнаність зростаючого покоління щодо історико-культурної приналежності Луганської області, її районів і міст до Європейських країн. Україна за своїм географічним розташуванням знаходиться у центрі Європи, і місцеве населення має знати не тільки Гаскойна, а й такі імена відомих європейців, які відзначилися в історії та культурі Луганського регіону як Гартман, Шевич, Прерадович, Густав Гесс де Кальве та інших.

Контактна особа: Ганна Низькодубова: +38-099-77-350-11.

Метою проекту «Європейське обличчя Луганщини», що здійснюється Благодійним фондом «Світло серця» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», є проінформувати населення Луганської області про результати проведеного в рамках проекту історично-краєзнавчого дослідження щодо внеску вихідців з європейських країн у розвиток Луганського регіону

БФ «Світло серця» є недержавною, безприбутковою благодійною організацією, яку засновано 15.09.2003 р. з метою здійснення благодійної діяльності, спрямованої на сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних, місцевих та міжнародних програм, що спрямовані на поліпшення соціально-економічного становища і покращення життя в громаді, сприяння місцевій філантропії, та розвиток волонтерства.

Детальніше: http://www.hearts-light.ucoz.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: