У Луганську обговорили стан та перспективи розвитку паліативної допомоги в області

14 жовтня 2010 року в Луганській обласній науковій бібліотеці ім. М. Горького відбулася прес-конференція Луганського обласного благодійного фонду ім. Юрія Єненка «Індикатор цивілізованості суспільства – ставлення до дітей та важкохворих» на відзначення Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги «Поділяючи турботу».

У прес-конференції взяли участь представники ЗМІ, фахівці – представники управлінь Луганської обласної державної адміністрації (ЛОДА), товариства Червоного Хреста, лікарі, психологи, науковці, представники навчальних медичних закладів, низки громадських організацій.

Учасники прес-конференції – голова Луганського обласного благодійного фонду ім. Юрія Єненка, позаштатний спеціаліст Головного Управління охорони здоров’я ЛОДА з надання паліативної допомоги Єненко О.Ю., начальник управління соціального захисту й соціального обслуговування Головного управління праці та соціального захисту ЛОДА Шаповалова Н.С. – представили інформацію щодо комплексності забезпечення паліативної та хоспісної допомоги невиліковним та вмираючим хворим, чому саме й присвячено Всесвітній день у цьому році. З окремих питань виступили також інші фахівці.

Зокрема, було відзначено, що паліативна та хоспісна допомога стрімко розвивається. Так, в Луганській області вже є 202 спеціалізованих паліативних ліжка, діють 34 територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг). У Луганському обласному медичному училищі вже проводиться викладання за навчальною програмою «Паліативна допомога». Значний внесок робить обласна влада в розвиток реабілітаційних структур, інтернатів для хворих та ін.

Луганський обласний благодійний фонд ім. Юрія Єненка організував низку заходів, в т.ч. міжнародних, з обміну найкращим досвідом. Було відзначено й благодійні акції, організовані медиками в області, спрямовані на надання благодійної допомоги паліативним хворим.

Протягом року паліативної та хоспісної допомоги в області потребують близько 13 тисяч невиліковно хворих. Найбільш часто до тяжкої і передчасної смерті призводять наступні причини: онкологічні захворювання, СНІД, цирози печінки, туберкульоз, інсульти, деякі серцево-судинні захворювання та інші, що вражають сучасну людину. Як підтвердили в своїх виступах медики, потреба в наданні такої комплексної допомоги буде зростати, зокрема, через старіння населення, більш високий рівень захворюваності дітей на важкі невиліковні хвороби. Майже кожна третя сім’я рано чи пізно стикається в тій чи іншій мірі з питаннями лікування та догляду за невиліковно хворими різного віку, з вирішенням низки питань із забезпечення їхнього життя перед відходом у вічність. «Не питай, за ким дзвонить дзвін – він дзвонить за кожним із нас».

Тому на прес-конференції говорили про перспективи розвитку паліативної та хоспісної допомоги, про впровадження її нових форм. Зокрема, йшлося про «хоспіси вдома» або мобільні хоспіси. Також – про створення і організацію роботи мультидисциплінарних бригад, тобто об’єднання навколо хворого зусиль різних фахівців: лікаря, середнього та молодшого медичного персоналу, соціального працівника, психолога, духівника, волонтерів, юриста, близьких та родичів хворого та інших. Додаткові зусилля потрібні для невиліковно хворих дітей, яким треба хоча б в останній час їхнього життя подарувати відчуття радості дитинства.

На відзначення нашої єдності і людяності, посилення гуманістичних засад ставлення до невиліковно хворих в сучасному суспільстві, в рамках Дня «Поділяючи турботу», в Луганській області будуть проведені наступні заходи: 15 жовтня Молебень в церквах, зокрема в Свято-Петропавлівському Соборі за важкохворих, рідних та медперсонал хоспісів; Всеукраїнський творчий молодіжний конкурс «Борітеся – поборете!» з урочистим нагородженням 50 переможців 3 листопада у Луганську та виданням збірки робіт учасників молодіжного творчого конкурсу.

Учасникам прес-конференції були видані довідкові матеріали за темою, пересилку яких можна замовити електронною поштою за адресою: fond_luhansk@pochta.ru

Джерело і фото: Луганський обласний благодійний фонд імені Юрія Єненка

Контактна особа: Єненко Олена: тел.(0642) 63-70-10

***

Заходи до Дня хоспісної та паліативної допомоги в регіоні здійснюється за підтримки програми “”Громадське здоров’я» (компонент «Паліативна допомога») Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) в межах проекту «Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги – на розвиток допомоги важкохворим Луганщини».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: