У Луганську феєрично пройшов Фестиваль національних культур Global Village 2010

14 лютого 2010 року в обласному Палаці культури пройшов 3-й щорічний фестиваль національних культур Global Village, організований міжнародною молодіжною організацією AIESEC в партнерстві із Луганським Центром європейської інформації (створений за підтримки Міжнародного фонду «Відродження») за сприяння управління у справах сім'ї, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, Агентства Стійкого Розвитку Луганського Регіону і Луганського обласного центру підтримки молодіжних ініціатив і соціальних досліджень.

Ярмарок культур Global Village 2010 став фінальним заходом, присвяченим Всеукраїнському тижню толерантності, що відбувся наприкінці 2009 року, в рамках якого було організовано конкурс творчих робіт «Моє бачення толерантності» серед школярів та студентів.

Саме на фестивалі культур 14 лютого Агенція Стійкого Розвитку Луганського регіону та Центр Європейської інформації провели нагородження переможців регіонального етапу цього конкурсу.

В день, коли водночас у різних куточках світу святкувався День всіх закоханих, Китайський Новий Рік, та Свято Масленої, фестиваль культур зібрав в одному залі студентів університетів Луганську більш ніж з 15 країн, молодих людей з Луганську та області, представників різноманітних організацій, а також партнерів та спонсорів локального комітету AIESEC у Луганську. Всі присутні мали чудову нагоду насолодитися різноманіттям культур, світоглядів, національного вбрання, танців, пісень, і поспілкуватися у неформальній обстановці.

На ярмарку були представлені такі країни, як Нігерія, Китай, Ангола, Туркменістан, Непал. Ірак і Пакістан були представлені водночас трьома навчальними закладами – Східноукраїнським університетом ім. Володимира Даля, зокрема кафедрою іноземних мов, Луганським національним аграрним університетом та Луганським державним медичним університетом.

За словами організаторів концерту, дуже важливо, що студенти, що приїхали з однієї країни та навчаються у різних університетах, мають змогу познайомитися на таких культурних заходах, таким чином укріплюючи зв’язки між цими навчальними закладами та зустрічаючи нових друзів.

Індонезію презентували народною піснею молоді спеціалісти, що приїхали за програмою професійних стажувань AIESEC для того, щоб протягом 2 місяців працювати із школярами Луганську.

Вже стала традицією участь у щорічних концертах Global Village студентів із Індії, Малайзії та Мальдів, що цього року представляли не тільки свої культури, а також свій навчальний заклад – Луганський державний медичний університет – та були нагороджені подяками від організаторів заходу.

Українська культура була представлена чарівною піснею від вокального ансамблю естрадної пісні «Світанок» СНУ імені В. Даля, та експресивними, кольоровими та життєрадісними ритмами від народного ансамблю танцю «Соняшник» Луганського національного аграрного університету, який був також нагороджений подякою за участь у ярмарку Global Village у 2008 році.

За словами учасників концерту, дуже важливо, щоб в майбутньому такі заходи траплялися якомога частіше, тому що, вони надають їм можливість на декілька хвилин повернутись додому, побачити себе такими, якими вони є – гідними громадянами своїх держав. Крім того, незважаючи на велику кількість студентів-іноземців у Луганську, буває так, що а ні іноземці, а ні українці не знають про культуру тих людей, що живуть поруч. Саме такі заходи, що збирають таке національне різноманіття, відкривають для нас нові знання про різні цінності та традиції, є дуже важливими для формування сучасного толерантного суспільства України.

Контакти організаторів:

Луганська обласна універсальна бібліотека імені М.Горького, вул.Советська, 78, м.Луганськ, ounb.inostr@mail.ru, 0642-53-34-40

Агентство Стійкого Розвитку Луганського Регіону, вул.Братів Палкіних, 45-А, м. Луганськ, Ndatchenko@gmail.com, 0642-55-19-98

*****

Мережа Центрів європейської інформації на сьогодні об’єднує 22 Центри, які функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек по всій Україні, а також пілотний ЦЄІ на базі бібліотеки вищого навчального закладу – Севастопольського національного технічного університету. Центри європейської інформації забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів з тематики європейської інтеграції, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Детальніше: http://eu.prostir.ua/in/39896.html

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: