У Красному Лучі навчали основним засадам функціонування ОСББ

19 березня 2010 року в м. Красний Луч Луганської області відбувся тренінг із активом об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та ініціативних груп зі створення ОСББ.

Захід проводив «Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень «Політсоціум» у рамках проекту «Громадський центр: навчання активу ОСББ та ініціативних груп по створенню ОСББ» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Відкрила тренінг секретар міської ради М.Філіппова. Вона підкреслила необхідність систематичного навчання голів ОСББ для успішного виконання ними своїх обов’язків.

На тренінгу докладно обговорювалася проблема управління ОСББ.

Голова «Політсоціума» В.Іванов звернув увагу слухачів на дотримання вимог чинного законодавства при прийнятті рішень уставними органами об’єднання: загальними зборами, правлінням, головою.

Дискусію викликала проблема, поставлена головою ОСББ «ЖЭО» С.Солдатченковим: як оформити фінансові та матеріальні витрати, які були зроблені ОСББ за підприємства-монополістів, що надає послуги для ОСББ (вода, електроенергія). Обговорення показало, що ця проблема в місті не вирішена: є приклади, коли підприємства, що надають послуги ОСББ (вода, електроенергія) не прибувають для усунення аварій на об’єкти, за які вони відповідають. У цих випадках ОСББ змушено за це підприємство виконувати необхідний обсяг ремонтних робіт.

У місті Красний Луч більшість ОСББ об’єдналися в асоціацію об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Голова асоціації В.Душкін розповів про практику формування тарифу на послуги з утримання будинку та прибудинкової території, що дозволяє підтримувати житлові будинки в справному експлуатаційному стані.

Учасники тренінгу наводили приклади недосконалості чинного законодавства, що перешкоджає діяльності ОСББ. Так, на балансі одного з ОСББ міста є котельня. У цій котельні проведені роботи, що забезпечують економію електроенергії й води. Але, згідно закону про оподаткування прибутку підприємств, зекономлені кошти повинні обкладати податком на прибуток. Таким чином, для ОСББ немає рації заощаджувати енергоресурси.

Громадська організація «Політсоціум» за підсумками реалізації проекту направить свої зауваження щодо зміни законодавства, що регулює діяльність ОСББ у Міністерство з питань житлово-комунального господарства.

Контактна особа: Володимир Іванов – голова громадської організації «Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень «Політсоціум», тел/факс (0642) 52-81-31, e-mail: politsocium@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: