У комплексі адаптації інвалідів із розумовою відсталістю відбудеться день відкритих дверей

15 березня з 10:00 до 13:00 відбудеться День відкритих дверей у Київському міському комплексі соціальної адаптації інвалідів із розумовою відсталістю

15 березня з 10:00 до 13:00 відбудеться День відкритих дверей у Київському міському комплексі соціальної адаптації інвалідів із розумовою відсталістю (вул. Сиваська, 16А). Захід організовує ВГО “Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю” в межах проекту “Підготовка бюджетного моніторингу й адвокаційної кампанії спільного проживання для інвалідів із розумовою відсталістю” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

День відкритих дверей відбудеться на честь п’ятиріччя роботи закладу та задля привернення уваги громадськості до загрози закриття закладу через виділення земельної ділянки, на якій він розташований, інвестору під забудову з правом знесення будівлі.

У програмі заходу:
– огляд мінігуртожитку для людей із розумовою відсталістю, знайомство з мешканцями та персоналом;
– презентація пропозицій до державної влади стосовно проведення всеукраїнського експерименту з автономного проживання в громаді з підтримкою інвалідів з розумовою відсталістю та психічними розладами до 2020 року;
– дискусія про перспективи роботи мінігуртожитку в Києві та створення системи подібних закладів у столиці та в Україні;
– майстер-клас із виготовлення декоративних свічок, листівок і інших виробів від клієнтів і працівників комплексу.

На захід запрошують представників органів міської та державної влади, народних депутатів, представників громадських організацій і ЗМІ.

Комунальну соціальну установу “Київський міський комплекс соціальної адаптації інвалідів із розумовою відсталістю” створено 2009 року. Комплекс розташовано у приміщенні, виділеному Київрадою за адресою: вул. Сиваська, 16А. Земельну ділянку, на якій стоїть будівля, ще 2007 року було передано інвесторові з правом знесення будівель.

Нині у відділенні постійного перебування комплексу мешкають 16 інвалідів із розумовою відсталістю, ще 24 інваліди отримують реабілітаційні послуги в денний час. Внаслідок непродовження терміну оренди будівлі в 2011 році заклад опинився на межі закриття, а його мешканці – перед загрозою виселення. Місця для надання послуг інвалідам не запропоновано, при цьому заплановано знесення будівель, на ремонт яких витрачено кошти платників податків. На думку представників комплексу, Головне управління комунальної власності Києва бойкотує рішення Київради про передачу приміщень по вулиці Сиваська, 16А та 12/1 в управління Комплексу соціальної адаптації інвалідів з розумовою відсталістю, чим порушує низку законів.

Приміщення міні-гуртожитку перебуває на балансі КП “Київжитлоспецексплуатація”. Оскільки офіційних документів про право користуватися приміщеннями немає, постачальники газу, електроенергії та води не можуть укласти договори постачання, тож заклад у будь-який момент може бути відрізано від комунікацій.

Контакти: Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю, Наталія Задорожня, (044) 496 52 92, 067 659 29 36

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – захищати права вразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: