У Кобеляках обговорювали моніторинг та оцінку бюджетних програм

4 листопада 2009 року у м. Кобеляки Полтавської області у приміщенні міської ради відбувся круглий стіл, на якому обговорювали проект рішення міської ради Кобеляк “Положення про моніторинг та оцінку бюджетних програм”.

У громадських слуханнях взяли участь секретар міської ради, представники міськвиконкому, керівництво комунальних служб міста, представники громадськості міста, ЗМІ.

Розробка обговореного проекту нормативно-правового акту стала результатом роботи проекту “Впровадження системи громадського моніторингу бюджетного процесу в Полтавській області”.

Згідно з текстом документу передбачається, що у м. Кобеляки розпорядники бюджетних коштів на основі програмно-цільового методу будуть надавати інформацію про виконання бюджетних програм у Робочій групі, до складу якої мають увійти представники міськвиконкому, представники громадськості, виконавці програм. До складу робочої групу можуть залучатися експерти аналітичних центрів, наукових установ.

Оцінка ефективності бюджетних програм — це комплексний аналіз використання бюджетних коштів та досягнутих результатів розпорядниками коштів в процесі реалізації бюджетних програм, що здійснюється по результатам виконання бюджетних програм за рік.

Оцінка ефективності бюджетних програм передбачає визначення ефективності виконання бюджетної програми, визначення ступеню досягнення мети та завдань бюджетної програми, прийняття управлінських рішень за результатами виконання програми, покращення процесу подальшої реалізації програми, інформування посадових осіб та громадськість про результати виконання програми та ефективність використання коштів за програмою.

Експерт проекту Анжеліка Саідова зазначила, що “прийняття “Положення” стане черговим етапом підвищення контрольованості ефективності бюджетних видатків з боку громадськості. Щоквартальний моніторинг дозволить оперативно реагувати на зміну індикаторів результативності та приймати своєчасні управлінські рішення, спрямовані на поліпшення ситуації за програмою.”

Секретар міської ради Сергій Галушко відзначив необхідність запровадження програм та показників результативності бюджету як сучасного механізму бюджетування, який має повністю замінити застарілий постатейний непрозорий метод розподілу бюджетних ресурсів.

За результатами засідання текст “Положення” було передано депутатам міської ради для прийняття на найближчій сесії.

Проект “Впровадження системи громадського моніторингу бюджетного процесу в Полтавській області”, що фінансується Міжнародним фондом “Відродження” та здійснюється Полтавським агентством розвитку територій. Проект має на меті підвищити прозорість, ефективність та підзвітність громадянам місцевих бюджетів. Партнерами агентства розвитку територій  в реалізації проекту є міста Миргород та  Кобеляки Полтавської області . В цілому у заходах проекту (навчання, громадські слухання, круглі столи, визначення бюджетних пріоритетів) за січень-жовтень 2009 року взяли участь близько 1000 представників громадськості, депутатського корпусу, представників міськвиконкомів міст  Миргорода та Кобеляки.

Контакти: Вадим Штефан, (050)3056201, Vadim_shtefan@rambler.ru

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: