У Київському приймальнику-розподільнику для дітей не забезпечено належних умов утримання

22 лютого моніторингова група правозахисників відвідала Київський приймальник-розподільник для дітей (пров. Бондарський, 14)

22 лютого моніторингова група правозахисників відвідала Київський приймальник-розподільник для дітей (пров. Бондарський, 14). Візит організувала Коаліція громадських організацій “Права дитини в Україні”, Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС та Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та міжнародної організації “Save the Children”.

У приймальнику-розподільнику перебувають діти двох категорій – ті, які порушили закон і яких направляють до відповідних установ (або які втекли звідти), а також ті, яких транзитом направляють до відповідних установ інших країн.

Під час моніторингового візиту було виявлено низку недоліків, пов’язаних як з умовами утримання, так і з організацією роботи з дітьми. Зокрема, в установі є лише два спальних приміщення, розраховані на 12 дітей. Дітям не дозволено користуватися мобільними телефонами, дзвінки можна здійснювати під наглядом персоналу, листи переглядають, дитина не має змоги усамітнитись, особисті речі вилучають на час перебування в закладі. Крім того, навчання з дітьми відповідно до їх віку й освіти не проводять – діти навчаються самостійно, що не може повною мірою забезпечити реалізацію права на освіту. У закладі бракує літератури іноземною мовою, що обмежує право на інформацію дітей-іноземців.

Діти переважно перебувають зачиненими в кімнатах. У нічний час вони не мають змоги вільно справляти природні потреби, бо у спальних приміщеннях немає туалету, а виходити з кімнати самостійно можливості немає (спальні кімнати замикають). За словами правозахисників, цокольний і другий поверхи закладу слід відремонтувати задля розвантаження спальних кімнат і збільшення норми житлової площі на дитину та забезпечення можливості окремо утримувати дітей різних категорій.

При цьому було відзначено й позитивні моменти: на першому поверсі закладу у 2008 році зроблено капітальний ремонт, відремонтовано санвузол і вбиральню. Заклад забезпечено медикаментами й необхідними засобами гігієни, вихователі ставляться до своїх обов’язків відповідально та професійно.

Виявлені недоліки та пропозиції щодо їх усунення буде викладено в розширеній доповіді за результатами візиту.

Фото

Контакти:
Коаліція громадських організацій
“Права дитини в Україні”
Оксана Москаленко
(044) 279 00 26
oksana@wcu-network.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: