У Києві відбулася Друга Громадянська асамблея України

21 червня 2008 р. в Києві, в Українському Домі відбулася Громадянська Асамблея України "Нова Конституція: позиції громадянського суспільства", на якій було презентовано напрацьовані на регіональних круглих столах позиції щодо процесу та змісту конституційної реформи.  Участь в Асамблеї взяло понад триста представників громадських організацій, експертів, громадських активістів та журналістів з усіх регіонів України.

21 червня 2008 р. в Києві, в Українському Домі відбулася Громадянська Асамблея України “Нова Конституція: позиції громадянського суспільства”, на якій було презентовано напрацьовані на регіональних круглих столах позиції щодо процесу та змісту конституційної реформи.

Участь в Асамблеї взяло понад триста представників громадських організацій, експертів, громадських активістів та журналістів з усіх регіонів України.

Оцінюючи сучасний конституційний процес, громадськість наголосила на існуванні значних проблем. “Мусимо відзначити, що конституційний процес є, на жаль, інструментом політичної боротьби і її учасники не зважають на “єдиного носія суверенітету і єдине джерело влади”. Режисери конституційного процесу бояться публічності й не довіряють суспільству. А треба зробити процес максимально публічним і відкритим. Заявити свою позицію має також і громадянське суспільство,” – зазначив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Конституційна реформа не є панацеєю від усіх проблем суспільства. На думку голови Правління Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушка, “найважливішим в конституційній реформі є забезпечення виконуваності оновленої Конституції. Це залежить не лише від змісту Конституції, а можливо значно більше від способу її ухвалення, від рівня розуміння і довіри до неї громадян. Конституційна реформа в ідеалі мала б завершувати реформування адміністративної, судової та інших систем.”

“Зважаючи на те що, суспільство переживає серйозну політичну інфляцію, суттєву девальвацію політичних інститутів та політики як процесу представлення інтересів і ухвалення рішень. Від громадськості очікується більш фаховий і раціональний підхід до оцінки та виправлення ситуацій. Це стосується як вдосконалення конституційних норм через укладання нової суспільної угоди, так і перегляду місця, змісту і ролі політичних інститутів. Особливо політичних партій.” ‑ Такий висновок зробив голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут.

Позиція суспільного нейтралітету або неадекватне і непрофесійне реагування зі сторони громадськості, в такому випадку, є принаймні не патріотичною. ГАУ має стати спробою досягнути якісної зміни участі громадськості у суспільно-політичному житті країни.

Учасники Асамблеї прийняли резолюцію з вимогами до політиків та представників державної влади і доручили секретареві Оргкомітету ГАУ надіслати текст Резолюції, у відповідності до законодавства про звернення громадян, Президенту, Прем’єр-міністру, Голові Верховної Ради, керівникам парламентських фракцій з вимогою висловити своє ставлення до висунутих вимог.

Присутні представники громадянського суспільства висловили одностайну готовність тримати руку на пульсі конституційної реформи та застосовувати усіх законних важелів тиску на політикум у випадку продовження конституційного процесу в непрозорому форматі. Забезпечити моніторинг і широке оприлюднення отриманих від представників влади відповідей. Висловили застереження щодо поспішності прийняття нового Основного Закону в умовах політичної кризи.

* * *

Громадянську Асамблею України було створено з метою вироблення та публічного обговорення позиції громадянського суспільства щодо конституційного процесу, оголошенні вимог до чинних політиків і політичних сил стосовно процедури прийняття та змісту нової Конституції. До Оргкомітету ГАУ 2008 р. увійшло двадцять дев’ять представників провідних громадських організацій України. Організаційну та фінансову підтримку діяльності Громадянської Асамблеї України надає Міжнародний фонд “Відродження”.

За більш детальнішою інформацією звертатися до Андрія Когута:

тел.: (044) 461-9709

моб.:  +380636179705

e-mail: kohut@irf.kiev.ua

 

Резолюція ГАУ

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: