У Києві відбудеться круглий стіл «Права позбавлених волі на непідконтрольній уряду території Донбасу»

Результати дослідження будуть представлені авторами на круглому столі 13 листопада з 10.00 до 13.30 в офісі Уповноваженого ВРУ з прав людини

Громадські об’єднання Донбас СОС, Харківська правозахисна група, ЛОПЦ «Альтернатива» та Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провели дослідження становища в’язнів, які утримуються під вартою в ОРДЛО та узагальнили його результати в аналітичній доповіді. Українська версія доповіді доступна за лінком http://khpg.org/index.php?id=1536096354, англійська – http://khpg.org/en/index.php?id=1536155171.

Доповідь стосується становища в’язнів, що залишилися в УВП та СІЗО після захоплення окремих регіонів Донецької і Луганської областей членами незаконних збройних формувань. Вона містить резюме та дві частини – в першій розглядається правовий статус позбавлених волі в ОРДЛО, умови тримання їх під вартою, проблема переведення в’язнів в установи на контрольованій урядом території, повідомляється про правову допомогу, надану окремим в’язням та подаються результати аналізу порушень їхніх прав, в другій надається інформація по більшості УВП та СІЗО в ОРДЛО (в кожній установі окремо). Надаються рекомендації з метою покращення ситуації. Головним джерелом інформації для написання доповіді стали безпосередні свідчення в’язнів.

Результати доповіді будуть представлені авторами на круглому столі 13 листопада з 10.00 до 13.30 в офісі Уповноваженого ВРУ з прав людини та обговорені з представниками зацікавлених органів державної влади – Міністерства юстиції України, МВС, ДМС, ДПС, НПУ, ГПУ, ВСУ та інших. Запрошені представники місій міжнародних та міждержавних організацій – ООН, ОБСЄ, Ради Європи, ЄС, посольств країн ЄС, США та Канади в Україні. Буде забезпечений синхронний переклад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: