У Києві відбудеться 10-й правозахисний кінофестиваль “Docudays UA”

22-28 березня в Києві відбуватиметься 10-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”

22-28 березня в Києві відбуватиметься 10-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”. Фестиваль проходить за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, Посольства Швеції в Україні та “National Endowment for Democracy”.

Цього року правозахисні заходи й кінопокази на фестивалі об’єднано спеціальною темою – “Вибір є!” Особливий фокус зроблено на захисті свободи слова й мирних зібрань, доступі до інформації та праві на вільне вираження поглядів.

Участь у заході візьмуть відомі кінематографісти, правозахисники, журналісти й активісти з усього світу – України, Канади, США, Китаю, Великої Британії, Ісландії, Австралії, Аргентини, Єгипту, Ірану, Тунісу, Сирії, Данії, Німеччини, Польщі, Нідерландів, Чехії, Сербії, Фінляндії, Азербайджану, Грузії, Румунії, Латвії, Литви, Естонії, Конго, Італії, Хорватії, Росії, Білорусі.

Фільми змагаються у трьох конкурсах – “Docu/Життя”, “Docu/Право”, “Docu/Коротко”. Кожен конкурс має власне журі та призовий фонд. Свого фаворита також обирають студенти та глядачі.

Цього року серед конкурсантів є чимало переможців таких престижних кінофестивалів, як “Sundance”, “IDFA”, “Berlinale”, “Hot Docs”.

Організатори на знак пам’яті про друга та продюсера фестивалю Андрія Матросова вручать особливу премію фільму, у якому побачать найбільше любові. У Будинку кіно також пройде спеціальна виставка фотографій Андрія Матросова.

Відкриватиме “Docudays UA” чеська іронічна стрічка “Твердиня”. Її режисери Клара Тасовська та Лукаш Кокеш проводять екскурсію Придністров’ям, або ж “музеєм тоталітаризму просто неба”. Фільм визнано найкращою чеською документальною стрічкою 2012 року на кінофестивалі в Їглаві.

Ведучі церемонії відкриття – журналісти Єгор Соболєв і Марічка Падалко.

Покази відбуватимуться в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) і кінотеатрі “Кінопанорама” (вул. Шота Руставелі, 19). Вхід на всі кінопокази безкоштовний.

Спеціальні програми та події

“Вибір Є!”: скандальний Інтернет-проект “Строк: Вибрані епізоди” презентує відомий російський режисер Павєл Костомаров.

Cпецпрограма “Арабська весна”: панорама революційних подій у Тунісі, Єгипті та Ємені. Що таке “Арабська весна” та як живеться після неї?

Добірку “Найкращі фільми Docudays UA” буде продемонстровано в кінотеатрі “Кінопанорама”.

Свої роботи традиційно представлять члени журі: буде показано ретроспективу метра литовської кінодокументалістики Аудрюса Стоніса, режисерський дебют головного редактора російського журналу “Сеанс” Любові Аркус, а також останній фільм українського режисера Олександра Балагури.

Спецпроект “Ромська мрія” українського режисера Романа Бондарчука представить чотири історії про мешканців таборів Закарпаття, які досягли успіху. Також у межах проекту відбудеться спеціальна фотовиставка в галереї “Камера”.

Кіноальманах “Відкритий доступ” презентує історії п’ятьох українців, які кинули виклик системі. Також відбудеться українська прем’єра альманаху “Поза Євро”, що розповідає про події червня 2012 року.

“Docu/Aрт”: три українські прем’єри європейських хітів про всесвітньо відомих митців Джафара Панахі, Ай Вейвея та Томоко Мукаяму, які присвятили своє життя боротьбі за свободу.

Експериментальна добірка “Docu/Aніма”: найкращі та найсвіжіші зразки документальної анімації європейських кінофестивалів.

Презентація кінознавцем Олексієм Радинським циклу “Прощавай кіно!: Українська критична документалістика 1987-1995 років”.

“Docu/Class”: майстер-класи відомих режисерів-документалістів, продюсерів І кінокритиків – Любові Аркус (Росія), Аудрюса Стоніса (Литва), Павла Костомарова (Росія), Маріанни Каат (Естонія), Петра Льома (Канада), Туе Стін Мюллера (Данія), Кшиштофа Копчинського (Польща), Романа Бондарчука (Україна), Стефана Сьоана (Франція).

Правозахисні заходи на “Docudays UA”

23 березня о 12:00 відбудеться відкриття Живої бібліотеки, де всі охочі зможуть поговорити з “живими книжками” – людьми, щодо яких існує упереджене ставлення в суспільстві (міліціонером, біженцем, мусульманином, геєм, феміністкою).

Серед правозахисних подій також заплановано майстер-клас для молоді “Ти й міліція: як захистити себе”, спецподію “Право жити без болю” та презентацію “Щоденника українського пікетувальника”.

Завершуватиме фестиваль спеціальна подія від Національного центру Олександра Довженка та “Docudays UA” в межах проекту “Коло Дзиґи” – прем’єрний показ відреставрованої версії фільму Дзиґи Вертова “Одинадцятий” (1928) у музичному супроводі Антона Байбакова.

Контакти:
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”
Олеся Мигаль
097 516 11 36
mygal.olesya@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: