У Києві триває обговорення стану та розвитку системи органів самоорганізації населення

14 листопаду 2009 року в Києві за адресою: бул. Давидова, 13а, кв. 6 у приміщенні правління житлово-будівельного кооперативу “Будівельник — 72” відбувся другий круглий стіл в рамках проекту “Через самоорганізацію до вирішення питань місцевого значення”, присвячений стану та розвитку системи органів самоорганізації населення Києва. Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

У засіданні круглого столу взяли участь, крім керівників Комітету мікрорайону “Русанівка” – головних виконавців проекту, керівники ще 5 органів самоорганізації населення столиці з Голосіївського, Деснянського, Святошинського та Соломенського районів столиці. Також активну участь у ньому брав депутат Дніпровської районної у місті Києві ради, головний редактор газети “Дніпровські новини” Олег Спорніков. Його спікером був голова Комітету мікрорайону “Русанівка” Андрій Нєстєрков.

Згідно з проектом “Через самоорганізацію до вирішення питань місцевого значення” передбачено проведення 5 круглих столів на тему “Якими мають бути органи самоорганізації населення (ОСН) в Києві”.

Учасники круглого столу активно обговорили проблеми, з якими зіткнулися у своїй діяльності. Значну увагу було приділено проблемам у діяльності Координаційної ради керівників органів самоорганізації населення м. Києва, у якій фактично не представлено Дніпровський район.

Учасники при обговоренні цих проблем наголошували на тому, що запропонована майбутня структура не буде конкурентом цій Координаційній раді, а дозволить вирішувати проблеми на новому рівні як юридична особа, матиме більші можливості в столиці для обміну досвідом та плідної співпраці і зможе більш ефективно представляти свої інтереси у відносинах з органами міської влади.

Після палких дискусій присутні підтримали ідею створення певної структури об’єднання органів самоорганізації населення столиці. Схвально учасники віднеслися до запропонованої Комітетом мікрорайону “Русанівка” такої її організаційної форми як міський осередок в структурі відомої всеукраїнської громадської організації “Асоціація сприяння самоорганізації населення” (м. Одеса).

При цьому майбутня структура працюватиме відповідно до своїх статутних завдань і на відміну від Координаційної ради матиме значно ширшу сферу діяльності. Зокрема вона зможе працювати безпосередньо з ініціативними групами та сприяти їм у створенні відповідних органів самоорганізації населення, а також брати участь як юридична особа у конкурсах, що проводяться міжнародними донорськими організаціями, для подальшого розвитку своїх членів.

Контакти організаторів:

ОСН “Комітет мікрорайону “Русанівка”

Олександр Чунаєв, тел. 0-97-89-647-20

У Києві обговорюватимуть стан та розвиток системи самоорганізації населення

 

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: