У Києві триває фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”

У Києві відбувається Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”

У Києві відбувається Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”. Захід організовують Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ), Херсонська міська Асоціація журналістів “Південь”, Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я, ГО “Центр сучасних інформаційних технологій І візуальних мистецтв” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” й інших донорських і партнерських організацій.

Урочисте відкриття відбулося 25 березня в Будинку кіно. Вели церемонію Єгор Соболєв і Марія Падалко. Фестиваль триватиме до 31 березня.

Під час відкриття фестивалю директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, один із засновників фестивалю Роман Романов зазначив: “Протягом цих днів ми говоримо з Європою мовою спільних цінностей: ми говоримо про права людини. І це набагато важливіше, ніж десятки декларацій, виголошених із високих трибун, чи можливо, сотні підписаних документів. Я думаю, що зараз надзвичайно важливий момент, коли в Україні нам усім треба ставити запитання, треба ставити свої власні запитання. І домагатися того, щоб на них були почуті відповіді”.

Цьогоріч “Docudays UA” приєднався до міжнародної акції “Порожній стілець” на підтримку китайського правозахисника, лауреата Нобелівської премії миру Лю Сяобо.

Відкривав фестиваль фільм “Інший “Челсі”: історія з Донецька” німецького режисера Якоба Пройса. “Поки що не існує права людини на хороший футбол. Але багато людей хотіли б такого права. Цей фільм не тільки про футбол, він насамперед про вплив на суспільство, а отже, і про права людини”, – зауважив режисер. Він намагався показати життя простих донеччан і тих, кого вважають господарями регіону.

Додатковий показ стрічки відбудеться 29 березня о 18:30 в Посольстві Німеччини. Охочим слід зареєструватися за телефоном (044) 247 68 09 або написати на адресу ku-1001@kiew.diplo.de.

31 березня оголосять переможців “Docudays UA”, після чого у Червоному залі Будинку кіно відбудеться показ стрічок-лауреатів.

Міжнародний фонд “Відродження” підтримує “Docudays UA” вже восьмий раз поспіль. Фестиваль було започатковано невеликою групою ентузіастів-правозахисників як малобюджетний захід. За цей час він здобув чимало друзів, прихильників і партнерів; забезпечив своє представництво в усіх регіонах України, об’єднавши їх навколо поваги до прав людини; здобув міжнародне визнання та став для багатьох людей містком між мистецтвом і правом.

Контакти:

Роман Романов, директор програми “Верховенство права”,
(044) 482 03 63,
romanov@irf.kiev.ua

Оргкомітет фестивалю:
Катерина Бабкіна, 067 946 06 50, babkina_@ukr.net
Юлія Милая, 050 515 07 44, ymilaya@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: