У Києві розкажуть про візову практику країн – членів ЄС щодо українців

22 вересня з 13:30 до 16:00 у Києві громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” презентує результати дослідження візової практики країн – членів ЄС і Шенгенської зони

22 вересня з 13:30 до 16:00 у Києві, в інформаційному агентстві “Укрінформ” (вул. Богдана Хмельницького, 8/16), громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” презентує результати дослідження візової практики країн – членів ЄС і Шенгенської зони. Дослідження підтримала Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

У презентації візьмуть участь експерти громадської ініціативи “Європа без бар’єрів”, що представлятимуть Київ, Ужгород, Донецьк, Одесу, Львів, Луцьк і Харків. Експерти дадуть загальну оцінку видачі віз громадянам України та презентують регіональні особливості цієї сфери.

Заплановано обговорити такі питання:
– Хто відвідує країни ЄС і Шенгену? Соціологічний портрет заявників – громадян України, що звертаються до консульств держав – членів ЄС по візу.
– Мета й цілі поїздок українських громадян за кордон: регіональні особливості.
– Як виконують окремі положення Угоди про спрощення оформлення віз – насамперед у частині динаміки відмов у наданні віз, кількості видачі багаторазових і довгострокових віз, що є невід’ємною частиною візового діалогу.
– Скільки українці платять за візу?
– Чи дотримуються консульські установи визначених Візовим кодексом норм стосовно обов’язкового надання обґрунтувань відмови в наданні візи та забезпечення права апеляції?
– Чи стали візові вимоги доступнішими: перелік типових документів, які найчастіше вимагають.
– Новації в консульській практиці: негативні та позитивні тенденції.
– Рейтинг консульських служб країн – членів ЄС. Чи є суттєві відмінності у візових практиках різних країн – членів? А отже чи існують “дружні” й “недружні” консульства, і чому?
– Як діє Угода про спрощення оформлення віз (порівняно з висновками, отриманими 2010 року).

У межах дослідження було опитано 1860 респондентів – заявників 20 консульських служб держав – членів ЄС і Шенгену.

Реєстрація на захід обов’язкова, вона триває до 21 вересня.

Контакти:
Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів”
Ірина Сушко, iryna_sushko@ukr.net
Оксана Гирич, oksana.ewb@gmail.com
office_ewb@novisa.com.ua
(044) 238 68 43

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: