У Києві розкажуть про візову практику країн – членів ЄС щодо українців

22 вересня з 13:30 до 16:00 у Києві громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” презентує результати дослідження візової практики країн – членів ЄС і Шенгенської зони

22 вересня з 13:30 до 16:00 у Києві, в інформаційному агентстві “Укрінформ” (вул. Богдана Хмельницького, 8/16), громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” презентує результати дослідження візової практики країн – членів ЄС і Шенгенської зони. Дослідження підтримала Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Було опитано 1860 респондентів – заявників 20 консульських служб держав – членів ЄС і Шенгенської зони.

Отримані дані дали змогу дізнатися:
– Хто відвідує країни ЄС і Шенгену? Соціологічний портрет заявників – громадян України, що звертаються до консульств по візу.
– Цілі поїздок українських громадян за кордон: регіональні особливості.
– Як виконують окремі положення Угоди про спрощення оформлення віз – насамперед із огляду на динаміку відмов у наданні віз, кількості видачі багаторазових і довгострокових віз?
– Скільки українці платять за візу та в яких консульствах візи найдорожчі?
– Чи дотримуються консульські установи визначених Візовим кодексом норм щодо обов’язкового надання обґрунтувань відмов у наданні візи та забезпечення права апеляції?
– Чи стали візові вимоги доступнішими: перелік типових документів, що найчастіше вимагають.
– Новації в консульській практиці: негативні та позитивні тенденції.
– Рейтинг консульських служб країн – членів ЄС. Чи зберігаються (і в яких компонентах найбільше) суттєві відмінності візових практик різних країн, що зафіксовано в попередні роки)? Чи існують “дружні” та “недружні” консульства, і чому?
– Як діє Угода про спрощення оформлення віз (порівняння з висновками, отриманими 2010 року)?

Учасниками презентації будуть експерти “Європи без бар’єрів”, що представлятимуть Київ, Ужгород, Донецьк, Одесу, Львів, Луцьк і Харків. Вони дадуть загальну оцінку ситуації з візами та презентують регіональні особливості цієї сфери.

Контакти:
ГІ “Європа без бар’єрів”
Ірина Сушко, iryna_sushko@ukr.net
Оксана Гирич, oksana.ewb@gmail.com
(044) 238 68 43
office_ewb@novisa.com.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: