У Києві пройшов другий Конгрес Асоціації європейських студій

Українська асоціація європейських студій, що об’єднує викладачів та дослідників європейської інтеграції, провела 30-31 жовтня в м. Києві ІІ Всеукраїнський Конгрес. Захід, присвячений сучасному стану розвитку євростудій в Україні, пройшов за організаційної і фінансової підтримки Європейської програми МФ "Відродження" та Британської Ради в Україні.

Українська асоціація європейських студій, що об’єднує викладачів та дослідників європейської інтеграції, провела 30-31 жовтня в м. Києві ІІ Всеукраїнський Конгрес. Захід, присвячений сучасному стану розвитку євростудій в Україні, пройшов за організаційної і фінансової підтримки Європейської програми МФ “Відродження” та Британської Ради в Україні.

Вдруге Конгрес Української асоціації європейських студій зібрав провідних вітчизняних фахівців у галузі дослідження та викладання європейських студій в Україні. Пріоритетами роботи Конгресу стали сучасні проблеми викладання та здійснення наукових досліджень з європейських студій в вищих навчальних закладах України, внутрішня та зовнішня комунікація в УАЄС, а також такі актуальні теми, як наслідки для України конституційної реформи в ЄС, регіональних конфліктів, зовнішньої та безпекової політики ЄС, а також сучасної світової фінансової кризи.

Під час Конгресу було презентовано новий Інтернет-проект “Європейський освітній портал” (www.eu-edu.org) та результати всеукраїнського соціологічного опитування з впровадження євростудій в Україні. Під час семінару з викладання європейських студій учасники Конгресу обговорили шляхи реформування інституту аспірантури в Україні на прикладі новоствореної Докторської школи НаУКМА.

Відкрили цьогорічний Конгрес: проф. Роман Петров, Президент УАЄС, Ірина Солоненко, Директорка Європейської Програми МФ “Відродження”, проф. Олександр Копиленко, Директор Інституту законодавства Верховної Ради України, а також Вадим Трюхан, Директор Координаційного Бюро з євроінтеграції Кабінету Міністрів України. В обговореннях взяли участь відомі фахівці, представники 20 осередків УАЄС, Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, Національного університету “Києво-Могилянська Aкадемія”, Національної академії державного управління при Президентові України тощо.

Було визначено, що серед досягнень Асоціації у співпраці з Європейською Програмою Міжнародного фонду “Відродження” за минулий рік – успішна реалізація проекту щодо консультування української урядової делегації на переговорах з Європейським Союзом щодо нової базової угоди, а також проведення Української школи європейської інтеграції на базі Національної академії державного управління при Президентові України. Асоціація також перемогла у міжнародному конкурсі проектів за європейською програмою ім. Жана Моне, та виграла тендер Представництва Європейської Комісії в Україні на реалізації проекту з підтримки вітчизняної мережі європейських клубів. Серед пріоритетів роботи Асоціації на наступний рік було визначено заснування двомовного наукового часопису (peer review) з європейських студій та якісного інформаційного Інтернет-порталу Асоціації (http://www.eustudy.at.ua/).

За результатами конгресу було переобрано проф. Романа Петрова Президентом та п. Сергія Загороднюка Віце-Президентом Асоціації на другий термін. Також було обрано новий склад Правління, ревізійної комісії та прийняте рішення про заснування осередку Асоціації в м. Макіївка (Донецька обл.) на базі Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

За додатковою інформацією просимо звертатись до Аліме Асанової, виконавчого директора УАЄС, тел.: 8 (099) 429 80 98, europa.org.ua@gmail.com.

* * * * *

 Всеукраїнська ГО “Українська асоціація європейських студій” (УАЄС) – провідна загальнонаціональна неприбуткова організація, що має на меті об’єднання викладачів євростудій та фахівців у сфері європейської інтеграції. Створена у 2006 р., УАЄС має понад 20 осередків в областях України, входить до Світової асоціації євростудій (ECSA-World).

 Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” має на меті підвищення спроможності організацій громадянського суспільства України відігравати активну роль у процесі європейської інтеграції України. Програма ініціює та підтримує громадські ініціативи у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. Сайт: www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/eu.

 Британська Рада – це міжнародна організація, заснована 1934 року, що представляє Сполучене Королівство у галузі освіти і культури. В Україні Британська Рада працює з 1992 року і має представництва у Києві, Донецьку, Харкові, Львові та Одесі.

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: