У Києві проходитимуть Дні Януша Корчака

13-20 листопада в Києві проходитимуть Дні Януша Корчака

13-20 листопада в Києві проходитимуть Дні Януша Корчака. Заходи проводить Польський інститут у Києві спільно з Українським товариством Януша Корчака, видавництвом “Дух і літера”, видавництвом “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” й Центром дослідження історії та культури східноєвропейського єврейства за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини, Українського пен-клубу, Центральної міської бібліотеки імені Тараса Шевченка для дітей, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Державної науково-педагогічної бібліотеки імені Василя Сухомлинського, порталу “Интересный Киев”, Благодійного фонду “Дар” і Міжнародного фонду “Відродження”.

Януш Корчак (справжнє ім’я Генрик Ґольдшмідт, відомий також як Старий Доктор або Пан Доктор) – видатний педагог-новатор. Він народився 1878 або 1879 року у Варшаві, загинув 1942 року в німецькому таборі смерті у Треблінці разом зі своїми вихованцями.

Януш Корчак керував у Варшаві двома притулками для дітей – “Наш дім” і “Дім сиріт”, де створив своєрідну дитячу республіку з парламентом, товариським судом, дитячою газетою.

Під час Першої світової війни Януш Корчак перебував в Україні, зокрема в Києві, де працював над однією зі своїх основоположних педагогічних робіт “Як любити дитину” (1918).

Сейм Польщі одностайно проголосував за проголошення 2012 року “Роком Януша Корчака” під гаслом “Немає дітей – є люди”.

Програма

Контакти:
Польський інститут у Києві
Ольга Клименко
ola.klymenko@instytutpolski.org

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: