У Києві презентували фільм про домашнє насильство над жінками

У Києві відбувся допрем’єрний показ і обговорення документального фільму “Жінки, яких б’ють” (режисер Вадим Кастеллі)

У Києві відбувся допрем’єрний показ і обговорення документального фільму “Жінки, яких б’ють” (режисер Вадим Кастеллі). Його створення ініціював Медіацентр “Розмай” у межах форуму “Україна – суспільство рівних можливостей” за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, Фонду “Mama Cash” (Голландія), Посольства Королівства Норвегія в Україні та програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Фільм розповідає історії трьох українських жінок, які були жертвами домашнього насильства. Одну ледь урятували лікарі, інша втекла від чоловіка, третя вбила чоловіка й тепер, каючись, доглядає його могилу.

Автор фільму розпитує психологів і юристів, вітчизняних і закордонних експертів, а також самих жертв про домашнє насильство. У фільмі звучать зізнання відомих українських жінок про наявність цієї проблеми в їхніх родинах.

Режисер доходить висновку, що домашнє насильство – це не приватна справа, а злочин. “Я не думаю, що насильника можна легко змінити. Негідника, який ударив жінку, виправить лише тюрма”, – заявив Вадим Кастеллі.

За неофіційною статистикою, кожна п’ята українка зазнає насильства в сім’ї.

Контакти: Медіацентр “Розмай”, тел./факс (044) 583 50 94, rozmai@rozmai.com.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: