У Києві презентовано порадник із доступу до архівів

У Києві відбулася презентація довідника “Право на правду. Порадник із доступу до архівів”

10 квітня в Києві відбулася презентація довідника “Право на правду. Порадник із доступу до архівів”. Матеріал підготував Центр досліджень визвольного руху за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Де знайти відомості про родичів, засуджених у часи СРСР? З чого почати пошук і як правильно написати запит в архів? Якими є право та практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном? Які саме українські архіви зберігають відомості про політичні репресії та визвольний рух? Ця книга допоможе вам у пошуках правди про минуле й підкаже способи, як захистити ваше право на доступ до інформації”, – сказано в анотації посібника.

Історик Володимир В’ятрович, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху, зазначив: “Архіви комуністичних спецслужб – це можливість для кожного знайти інформацію про рідних і близьких, загублених у бурхливому ХХ столітті, для історика – реалізувати творчі амбіції, першим відкриваючи секрети найбільшої країни Європи з найменш вивченим минулим. Журналісти можуть допомогти людям побачити сьогодення в минулому, а минуле в сьогоденні, а письменники – “відкопати” безмір драматичних сюжетів для майбутніх бестселерів”.

{qtube vid:=NvcLF2mIB4I w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Центр досліджень визвольного руху
(032) 247 45 22
history@cdvr.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: