У Києві презентовано документальний серіал про традиції міського самоврядування в Україні

У Києві презентовано документальний серіал “Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада”

31 травня в Києві презентовано документальний серіал “Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада”. Стрічку створив Сіверський інститут регіональних досліджень у межах проекту “Створення серіалу документальних фільмів про поширення в Україні Магдебурзького права та міського самоврядування” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. Організації-партнери – Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держаних підприємств, установ і організацій і Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія “Сівер-Центр”.

Серіал у хронологічній послідовності висвітлює різні форми міського самоврядування, що існували на теренах України від Середньовіччя до сьогодення, починаючи з Магдебурзького права. Зйомки проходили в сімнадцяти містах – у Києві, Острозі, Луцьку, Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Чернівцях, Кам’янці-Подільському, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Дніпропетровську, Полтаві, Харкові, Ніжині, Чернігові. Крім сучасних документальних зйомок, використано фотоматеріали.

Автор документального серіалу та ведучий презентації – кандидат історичних наук Володимир Бойко (Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації) – зазначив, що у стрічці висвітлено результати наукового доробку українських істориків, думки державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування (серед них проф. Наталія Яковенко, директор Центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук Віктор Мироненко, директор Інституту Кенана Міжнародного дослідницького центру імені Вудро Вілсона Блер Рубл, начальник Головного управління державної служби України Тимофій Мотренко та ін.). Володимир Бойко підкреслив, що метою серіалу є показ української ідентичності як ідентичності європейської в контексті традиції самоврядування.

Старший менеджер Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Дмитро Шульга зазначив, що серіал було створено в руслі одного з пріоритетів фонду – формування суспільного запиту на європейську інтеграцію. За його словами, проект, завдяки якому створено перший в Україні спеціалізований документальний серіал, показує саме ті моменти, що інтегрують Україну з Європою.

Директор проектів Сіверського інституту регіональних досліджень, кандидат філософських наук Людмила Чабак озвучила плани на майбутнє: поширення документального серіалу в регіонах України через місцеві телерадіокомпанії, обласні центри перепідготовки та підвищення кваліфікації, центри європейської інформації, а також його використання в навчанні учнівської та студентської молоді, працівників органів влади та місцевого самоврядування.

Фрагмент серіалу можна переглянути тут.

Фрагмент відеозапису презентації в агентстві “Укрінформ” можна переглянути тут.

Контакти: Сіверський інститут регіональних досліджень, (0462) 67 50 21, (0462) 77 43 12, siverian@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: