У Хмільницькому районі створять механізм надання первинної правової допомоги

У місті Хмільник (Вінницька область) ГО “Право” презентувала проект “Безоплатна правова допомога – в кожну сільську громаду”

У місті Хмільник (Вінницька область) ГО “Право” презентувала проект “Безоплатна правова допомога – в кожну сільську громаду”. Проект підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час презентації керівник ГО “Право” Віталій Дорох нагадав, що, згідно з законом “Про безоплатну правову допомогу”, обов‘язок забезпечувати населення первинною правовою допомогою покладено на органи місцевого самоврядування. За його словами, зважаючи на відсутність в органів місцевого самоврядування сільських громад Хмільницького району фінансових ресурсів і досвіду для створення механізму надання первинної правової допомоги, наразі доцільно створити такий механізм на рівні району, який має координувати Хмільницька районна рада. На думку експерта, це дало би змогу налагодити механізм надання первинної правової допомоги в кожній громаді за умови раціонального використання бюджетних коштів.

Але, як наголошує Віталій Дорох, наразі гостро постає проблема вибору моделі надання первинної правової допомоги (створення комунальної установи чи залучення суб’єктів приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги через проведення відкритого конкурсу), а також розробки необхідних документів для організації надання первинної безоплатної правової допомоги населенню в сільських громадах Хмільницького району.

Якраз на допомогу у виборі такої моделі і спрямовано проект ГО “Право”. Кінцевим продуктом проекту буде напрацьований пакет документів, до якого увійдуть рекомендації та розроблені нормативно-правові акти, які аргументовано доводитимуть доцільність упровадження тієї чи іншої моделі.

До роботи над проектом залучено таких фахівців:
– Тарас Коваль, адвокат, керівник проекту;
– Віталій Дорох, керівник ГО “Право”;
– Ольга Брига, керівник ГО “Вінницька епоха”;
– Михайло Бардин, голова правління Подільського центру прав людини.

Також до роботи залучатимуть представників Хмільницької райадміністрації, Хмільницької районної ради та Хмільницького міськрайонного управління юстиції.

Контакти:
ГО “Право”
Віталій Дорох
067 425 84 95
doroh-hm@yandex.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: