У Хмельницькому відкрито перший в Україні центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги

Центр створено на базі Офісу громадського захисту, який працював за підтримки програми “Верховенство права”

11 жовтня у Хмельницькому відбулося урочисте відкриття Хмельницького обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – першого закладу такого типу в Україні. Його створило Міністерство юстиції на базі Офісу громадського захисту, який працював з 1 листопада 2007 року за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. Захід організувало Головне управління юстиції у Хмельницькій області.

Керівника Офісу громадського захисту Наталію Вагіну призначили керівником центру з надання вторинної правової допомоги. Наразі за результатами першого етапу конкурсу до Реєстру адвокатів, які надаватимуть безоплатну правову допомогу у Хмельницькій області, включено 86 адвокатів, 35 із них висловили бажання працювати на постійній основі.

Центр надаватиме безоплатну правову допомогу затриманим до першого допиту в міліції та на інших стадіях процесу, а також у справах, де участь захисника є обов’язковою.

Під час відкриття центру було також підписано тристоронній Меморандум про співпрацю між Міністерством юстиції України, Міжнародним фондом “Відродження” й Українською фундацією правової допомоги. Сторони заявили про необхідність запроваджувати високі стандарти надання безоплатної правової допомоги під час створення відповідної загальнонаціональної системи та поєднувати зусилля державних органів і недержавних організацій – як при створенні системи, так і під час моніторингу її ефективності та якості допомоги, яка надається.

Як відомо, з 1 січня 2013 року призначення захисника у кримінальному провадженні здійснюватиметься згідно з новим Кримінальним процесуальним кодексом через механізм, закладений у законі “Про безоплатну правову допомогу”. З цією метою з 1 січня в Україні почне функціонувати мережа центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги, діяльність яких координуватиме Координаційний центр із надання правової допомоги, який створено постановою уряду в червні цього року. 2013 року в Україні заплановано створити 45 міжрайонних центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги, а 2014-го – 24 центри в містах республіканського й обласного значення.

Згідно з наказом Міністерства юстиції, до кінця 2012 року подібні центри має бути відкрито передусім в обласних центрах України, в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

Більше про створення загальнонаціональної системи надання безоплатної правової допомоги можна дізнатись на веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги та веб-сайті “Правовий простір”.

Контакти:
“Верховенство права”
Роман Романов
(044) 482 03 63
romanov@irf.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: