У Хмельницькому оцінили якість земельних аукціонів

У Хмельницькому представлено результати опитування учасників земельних аукціонів

У Хмельницькому представлено результати опитування учасників земельних аукціонів. Його провела Хмельницька обласна асоціація “Поділля Перший” спільно з Департаментом архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради в межах проекту “Громадське лобіювання змін до порядку проведення земельних аукціонів у м. Хмельницькому” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Протягом січня було проведено опитування серед учасників земельних аукціонів, яким було запропоновано оцінити ефективність проведення аукціонів і запропонувати шляхи їх покращення. Загалом в опитуванні взяли участь 32 особи – представники підприємств і фізичні особи-підприємці.

На думку 56% опитаних, земельні аукціони ефективніші за систему, яка діяла до їх запровадження. При цьому двоє респондентів вважають, що варто відновити земельні конкурси, оскільки в умовах кризи та різких змін вартості землі конкурси порівняно з аукціонами є кращими. Жоден із опитаних не зауважив впливу місцевої влади на визначення переможців земельних аукціонів.

Основними причинами низької участі в земельних аукціонах учасники опитування назвали відсутність коштів у підприємств і платоспроможного попиту на об’єкти будівництва, високу вартість земельних ділянок, непривабливість земельних ділянок, які виставляють на аукціон, очікування підприємців на дозвіл продажу земельних ділянок і низьку поінформованість про земельні аукціони.

Респонденти надали такі пропозиції щодо покращення земельних аукціонів:
– запровадити практику періодичного проведення земельних аукціонів;
– приділяти більше уваги інформаційній складовій;
– уважно перевіряти земельні ділянки, які виставлено на аукціон;
– більше уваги приділяти відбору учасників земельних аукціонів;
– виробити єдину систему проведення самого аукціону;
– запровадити преференції для місцевих забудовників;
– збільшити період сплати внесків у розвиток інфраструктури;
– надавати допомогу будівельним підприємствам при оформленні технічних умов;
– оприлюднювати інформацію про переможців земельних аукціонів;
– прискорити період та спростити процедуру оформлення договору оренди з переможцем аукціону.

З часу запровадження земельних аукціонів (2007 рік) було проведено 18 аукціонів, з них 10 – у 2007 році і по 2 – у 2008, 2009 та 2010 роках. За результатами аукціонів в оренду було передано 57 земельних ділянок, з 37 переможцями було укладено договори оренди. Загальна сума коштів, отриманих протягом 2007-2010 років за право оренди земельних ділянок, становить 18 330 755 грн., з них 6,8 млн. грн. припадає на 2007 рік, 8,1 млн. грн. – на 2008 рік, 0,6 млн. грн. – на 2009 рік та 2,7 млн. грн. – на 2010 рік.

Контакти: Асоціація “Поділля Перший”, Леся Грицина, (0382) 76 34 34, podillya1@yahoo.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: