У Херсоні відзначили Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги

15 жовтня 2010 року в Херсоні перед кінотеатром «Україна» відбулася соціальна акція “Поділяючи турботу”, присвячена Всесвітньому дню хоспісної та паліативної допомоги. Мета акції полягала у приверненні уваги мешканців міста до наявної проблеми туберкульозу та ВІЛ/СНІД у рідній області.

Сьогодні в Херсонській області рівень захворюваності на туберкульоз перевищує епідемічний поріг. Показники смертності серед мешканців області сягнули 23 випадків на 100 тисяч населення в 2009 році. За офіційними даними на початок 2010 року на диспансерному обліку в Херсонській області перебувала 51 дитина з кінцевим діагнозом ВІЛ-інфекція, 17 з яких з діагнозом СНІД; в першому півріччі 2010 року – 21 підліток з активною формою туберкульозу.

Наразі в місті немає жодної хоспісної палати для людей з туберкульозом та СНІДом у термальних стадіях. Люди, яким медицина вже не в змозі допомогти, залишаються сам-на-сам зі своїми страхами та болем. Прогресування хвороби руйнує звичний плин життя людини.

Херсонський обласний благодійний фонд «Мангуст» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» разом з партнерами – Херсонським обласним і міським ЦСССДМ та благодійним проектом “Недетские шалости” – провели акцію і соціологічне опитування з метою дізнатися рівень поінформованості населення про наявну проблему хоспісної та паліативної допомоги, ті труднощі, які постають перед людиною при догляді за безнадійно хворими близькими, а також для кого, в першу чергу, необхідно організовувати хоспісні палати в місті.

Під час акції всі охочі безкоштовно отримували чай (зелений, чорний, фруктовий) для того, аби показати, як затишно, коли у холодну погоду з тобою діляться теплом та приємною розмовою. Весь час акції грала спокійна гарна музика, на землі лежали великі листи паперу, на яких всі охочі могли залишити теплі побажання та висловити свої співчуття хворим людям. Також пропонувалося символічно вразити хвороби СНІД та туберкульоз в лучному тирі “Подолай хворобу”.

Крім того, відбувся аукціон дерев’яних виробів, люб’язно наданих Департаментом України з питань виконання покарань у Херсонській області. Кошти від продажу виробів буде спрямовано як благодійні пожертви для безнадійно хворих Херсонського обласного протитуберкульозного диспансера.

Під час акції було проведено ще безліч цікавих і пізнавальних заходів: поширення інформаційних матеріалів про туберкульоз, ВІЛ/СНІД, паліативну допомогу, нанесення всім охочим аква-гриму, акробатичні виступи, анкетування та багато іншого.

Акція дала можливість зібрати близько 350 гривень. На ці кошти організатори збираються купити гуманітарну допомогу важко хворим людям.

Детальніше про акцію і результати соціологічного опитування читайте тут.

Джерело і фото: Херсонський обласний благодійний фонд «Мангуст»

Контакти: тел. (0552) 27-90-42, 27-01-64

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: