У Херсоні буде створена Школа розвитку громади

Відома в місті громадська організація "Безпосереднє народовладдя" планує найближчим часом створити у Херсоні унікальний у своєму роді навчальний центр залучення та підготовки городян до процесів безпосереднього народовладдя.

Відома в місті громадська організація “Безпосереднє народовладдя” планує найближчим часом створити у Херсоні унікальний у своєму роді навчальний центр — “Школу Розвитку Громади” — для залучення та підготовки городян до процесів безпосереднього народовладдя шляхом навчання місцевих лідерів управлінню територіями, основам законодавства щодо самоорганізації за місцем проживання, базовим економічним знанням, психологічним навичкам роботи з масами з метою підвищення соціальної відповідальність населення за місцем свого проживання та мотивації до самоорганізації. Розроблений для реалізації цих завдань активістами Херсонської міської громадської організації “Безпосереднє народовладдя” проект “Воля громади — дія для влади” отримав фінансову підтримку Міжнародного Фонду Відродження.

У “Школі Розвитку Громади” працюватимуть підготовлені фахівці з самоорганізації населення, що будуть надавати допомогу мешканцям міста з питань їх самоорганізації за місцем проживання для управління та утримання спільної власності, для участі в місцевому самоврядуванні та задля покращання якості свого життя.

“Школа Розвитку Громади” є першим навчальним закладом такого роду на території Херсонщини. Та навіть створені в інших регіонах України громадські Ресурсні Центри схожої тематики не займаються пошуками ініціативних людей, навчанням їх самоорганізації населення, а лише надають консультативно-методичні послуги. Саме в цьому полягає новаторська ідея проекту: віднайти ініціативних людей серед різних верств населення, використовуючи різні форми залучення громадян до співпраці, шляхом проходження професійного та психологічного тестування схильності до цієї професії. Відібрані громадяни будуть навчені основам самоорганізації за місцем проживання, менеджменту у житлово-комунальній сфері, основам бухгалтерського обліку, психологічним особливостям роботи з населенням, основам юридичних знань у цій сфері економіки. Практичним завданням під час реалізації проекту стане для них створення органу самоорганізації населення за місцем проживання та отримання посади управляючого будинком. Їм будуть підготовлені пакети методичних рекомендацій та буде наданий юридичний супровід для працевлаштування. Отримавши практичні навички та знання під час реалізації проекту, найбільш здібні фахівці будуть в подальшому просувати ідеї самоорганізації, працюючи також викладачами в “Школі Розвитку Громади”.


Детальніше http://www.civicua.org/news/view.html?q=1109271

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: