У Харкові відкрили правовий клуб «Pravokator»

Це - вже другий клуб в Україні, а перший відкрився в Дніпрі в квітні 2018 року.

Сьогодні, 18 травня, в Харкові відкрили правовий клуб «Pravokator», створений у рамках розвитку системи надання правової допомоги за підтримки Уряду США та Міжнародного фонду «Відродження». Це – вже другий клуб в Україні, а перший відкрився в Дніпрі. Загалом, у цьому році з’явиться п’ять таких клубів у набільших містах України. Наступні будуть відкриті в Одесі, Львові та Києві.

Місія клубу «Pravokator» – ініціювати професійну дискусію та максимально ефективно допомагати використовувати право у відстоюванні справедливості. Це – місце для обміну досвідом, вивчення, напрацювання та поширення найкращих практик у сфері права і правосуддя. Тут обмінюватимуться досвідом та знаннями як співробітники системи надання правової допомоги та територіальних управлінь юстиції, так і представники місцевих органів влади, неурядових організацій, територіальних громад.

«Запуск правових клубів доповнює вже розвинуту діяльність із надання правової допомоги за рахунок коштів держави можливостями впливу громадян на владу через поширення правових знань, формування належних практик взаємодії професійних правничих спільнот», – пояснює директор програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, робота новостворених правових клубів зфокусуються на реальних потребах громадян. «Для територіальних громад правові клуби дадуть можливість підвищити свою правову спроможність і швидше вирішувати актуальні правові проблеми», – підкревлив він.

Що може запропонувати правовий клуб «Pravokator»:

  • організовує та допомагає організовувати спілкування, навчання і підвищення кваліфікації працівників системи безоплатної правової допомоги, адвокатів, представників правничих спільнот, громадських організацій та партнерських мереж;
  • надає доступ до просторого, комфортного приміщення та найсучаснішого обладнання;
  • збирає, узагальнює, формує та впроваджує найкращі практики у сфері права;
  • готує матеріали досліджень, аналітичні та інформаційні матеріали;
  • підтримує територіальні громади у реалізації регіональних ініціатив;
  • допомагає поширювати інформацію про права людини та можливості їх реалізації;
  • здійснює та підтримує партнерські правопросвітницькі заходи;
  • розвиває ініціативи з оптимізації та автоматизації в сфері права.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: