У Харкові створено тренінговий центр із надання паліативної допомоги

У Харкові відкрито перший у Східній Україні навчально-методичний тренінговий центр для медиків із надання паліативної допомоги

У Харкові відкрито перший у Східній Україні навчально-методичний тренінговий центр для медиків із надання паліативної допомоги. Роботу центру координує ГО “Інститут правових досліджень і стратегій” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

На базі Харківського обласного центру паліативної медицини “Хоспіс” і базового медичного коледжу №1 розпочинається навчання та підвищення кваліфікації медиків (сімейних лікарів, терапевтів, онкологів, медичних сестер) у галузі паліативної допомоги – допомоги невиліковно хворим людям.

У тренінговому центрі впродовж року знання й навички з паліативної допомоги отримають 25 медичних сестер і бакалаврів, 20 лікарів (сімейної медицини, онкологів, інших спеціальностей), соціальні працівники, волонтери, родичі пацієнтів.

Сьогодні в Україні паліативної допомоги потребують майже 500 тис. хворих і близько 1,2 млн. їхніх рідних. Попри те, що збільшується кількість хоспісів, паліативних відділень і патронажних служб, сьогодні є реальний дефіцит кадрів, які мають науково обґрунтовані медичні знання в цій галузі. Для розвитку паліативної допомоги в Україні потрібна систематизація навчання медичних працівників на основі міжнародних стандартів.

Контакти:
ГО “Інститут правових досліджень і стратегій”
Ольга Луб’яна
050 325 01 55
olubyanaya@mail.ru

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: