У Кам’янці-Подільському врятували самотнього пенсіонера

Максим Ільчишен, голова ГО "Асоціація юристів Кам'янця-Подільського", опублікував на порталі "Правовий простір" статтю про те, як пенсіонерові вдалося домогтися догляду за людьми похилого віку

Максим Ільчишен, голова ГО “Асоціація юристів Кам’янця-Подільського”, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про те, як пенсіонерові вдалося домогтися догляду за людьми похилого віку. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультації у місті Кам’янець-Подільський, який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

У Кам’янці-Подільському врятували самотнього пенсіонера
Максим Ільчишен

Неточність у медичній довідці поставила під загрозу життя самотнього пенсіонера. Непрофесійність чи байдужість медпрацівників призвели до цього?

Іван Вікторович Пшеничний одинокий пенсіонер, ветеран великої вітчизняної війни, інвалід першої групи. Нікого з родичів у нього уже немає, тож він проживає один. У цьому році Івану Вікторовичу виповнилось 86 і за станом здоров’я він потребує стороннього догляду.

У Кам’янець-Подільському діє Центр медико-соціальної реабілітації інвалідів, ветеранів війни та пенсіонерів «Довголіття», працівники якого здійснюють догляд на дому за особами похилого віку. Саме до них звернувся старенький пенсіонер, щоб отримати допомогу. Але Центр «Довголіття» здійснює догляд на дому за особами похилого віку тільки на підставі медичної довідки. У ній має бути написано, що людина потребує стороннього догляду. Однак Івану Вікторовичу медики оформили довідку без цієї ключової фрази. Тому Центр «Добробут» законно відмовився надавати послуги Івану Вікторовичу.

Чи то байдужість, чи то непрофесійність медперсоналу поставили під загрозу життя самотнього старенького пенсіонера. Адже самостійно він вже не може ні в магазин за хлібом піти, ні в аптеку за ліками. А ще гірше цілковита замкненість у чотирьох стінах квартири, коли ні з ким навіть поговорити.

Сусіди, які допомагають Івану Вікторовичу, порадили йому звернутись у Центр правової інформації та консультацій неурядової організації «Асоціація юристів Кам’янець-Подільського». В свою чергу юристи Центру вивчили документи та безоплатно допомогли звернутися до районної комісії МСЕК.

Завдяки цьому Іван Вікторович Пшеничний отримав необхідну довідку. А Центр «Довголіття» забезпечив за ним догляд на дому. Нарешті самотній пенсіонер отримав таку необхідну йому допомогу та спілкування.

Контакти:
ГО “Асоціація юристів Кам’янця-Подільського”
Максим Ільчишен
(03849) 519 11
ilchishen@lawyer.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: