У Єврокварталі мешканці Миколаєва дізналися про європейські цінності

У Миколаєві було організовано Європейський квартал

14 травня в Миколаєві було організовано Європейський квартал. Ініціаторами були Центр європейської інформації в Миколаєві при Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олексія Гмирьова та Миколаївська обласна організація Національної спілки журналістів України за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Євроквартал став частиною європейського містечка, яке було розгорнуто в Миколаєві для святкування Дня Європи на рівні представництва ЄС та посольств країн – членів ЄС в Україні. На свято до Миколаєва завітали дипломати з різних країн і глава Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Євроквартал складався з таких елементів:
– іnfo-пункт, де розповсюджували інформацію про послуги ЦЄІ, а також поліграфічну продукцію про європейські цінності;
– “фішка міста”, де було представлено досягнення та цінності міста, а також виставку народної творчості;
– форум-театр, де відбувалося дійство. Молоді актори виконали сценки на теми гендерної рівності та поваги до жінки в українській родині, порушення прав людей із обмеженими можливостями, а також сценку-застереження про необхідність осмисленого виїзду українців за кордон, щоб не стати жертвою торгівлі людьми;
– полотно “Я поділяю європейські цінності”, на якому учасники залишали бумажні долоньки зі своїм баченням європейських цінностей; у цьому ж пункті також відбувалися вікторини й ігри на тему заходу;
– виставка найкращих робіт, нагородження переможців конкурсу малюнку;
– віртуальна екскурсія “Європейські цінності”;
– конкурс малюнків на асфальті серед дітей;
– “стіна правди” “Україна на шляху до Європейського Союзу” для молоді та дорослих. На цій стіні городяни залишили побажання Україні відремонтувати дороги, надати робочі місця, щоб українці не були вимушені їхати на заробітки до інших країн, розвивати освіту тощо.

Контакти: Центр європейської інформації в Миколаєві, (0512) 37 34 92, eurocentre_mk@ukr.net

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: