У Донецьку студентів навчали, як проводити кількісні соціологічні дослідження

У грудні Центр політологічних досліджень (Донецьк) вдруге провів соціологічну школу для студентської молоді, яка дозволила учасникам отримати нові теоретичні знання і навички в практичній соціології.

Осіння соціологічна школа Центру політологічних досліджень (ЦПД) проводилася в рамках проекту “Моніторинг відношення жителів Донецької області до місцевої влади”. Проект реалізовувався ЦПД за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках громадської коаліції “Право на майбутнє”. Школа відбулася за підтримки соціологічного відділу Донецького національного університету.

Метою проекту було сприяти становленню в області системи громадського моніторингу якості послуг, що надаються населенню місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. В якості основи даного моніторингу було проведено обласне соцопитування, для якого на професійному рівні і незалежно від інших соціологічних структур в рамках Школи Центр підготував молоду команду інтерв’юерів, що прагнули застосувати свої знання на практиці.

За словами Євгена Тарасова, керівника проекту, “ажіотаж навколо Школи виник вже на етапі подачі заявок на участь, ми вперше отримали аплікації від молодих соціологів із різних областей України. В майбутньому, можливо, Школа буде національною за масштабом, і пропонуватиме більш широку програму навчання”.

Осінню Школу було присвячено кількісним методам масових соціологічних досліджень, в ході занять з учасниками були відпрацьовані всі етапи проведення кількісного дослідження: від складання програми дослідження до використання інструментарію опитування. На прикладі демонстраційних версій програм ОСА та SPSS були розглянуті можливості первинної електронної обробки даних і проведення статистичного аналізу.

Незважаючи на форс-мажорні обставини, з 50 аплікантів понад 30 учасників Школи пройшли курс теоретичних занять, тренінгів та психологічне тестування, а більшість випускників Школи також взяли участь у польовому етапі обласного соціологічного опитування, що дозволило закріпити отримані знання та навички.

Контактна особа: Євген Тарасов, керівник проекту

Центр політологічних досліджень, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, кімната 48

(4-й поверх історичного факультету Донецького національного університету)

тел./факс: +38 (062) 304 40 97, е-пошта: cps.dn.ua@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: