У Дніпропетровську відкрився Лівобережний філіал Ресурсного центру для ОСН, ОСББ та ЖБК

На спеціалізованому сайті "ProOSBB" опубліковано статтю Нелли Щербанюк про роботу Ресурсного центру для ОСН, ОСББ та ЖБК у Дніпропетровську

На спеціалізованому сайті “ProOSBB” опубліковано статтю Нелли Щербанюк про роботу Ресурсного центру для ОСН, ОСББ та ЖБК у Дніпропетровську. Його роботу координує Центр підтримки громадських і культурних ініціатив “Тамариск” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У Дніпропетровську відкрився Лівобережний філіал Ресурсного центру для ОСН, ОСББ та ЖБК
Нелла Щербанюк

З березня 2013 року у Дніпропетровську на базі Центру «Тамариск» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» працює Ресурсний центр для органів самоорганізації населення. Експертами Ресурсного центру було запрошено представників Громадської спілки «Наш дім Дніпропетровщина», яка стала партнером у реалізації проекту. До складу громадської спілки входять ЖБК, ОСББ та ОСНи міста та області які постійно потребують юридичної та організаційної допомоги.

Експерти Ресурсного центру прийшли до висновку, що ОСНи потрібно створювати не тільки у будинках, які належать до комунальної власності, але і в будинках ЖБК та ОСББ. Дана точка зору підтримана членами Громадської Спілки «Наш дім Дніпропетровщина». Для ЖБК та ОСББ Закон «Про ОСН» надає додатковий механізм для розвитку та контролю прилеглої території. Правління ЖБК та ОСББ, отримавши статус ОСН, набуває права представницького органу і має право представляти інтереси громади. Крім того, члени ОСНів мають право приймати участь у громадських слуханнях, які безпосередньо стосуються їх прибудинкової території. Без участі представників ОСНів громадські слухання вважаються нелегітимними. Тому для ЖБК та ОСББ постало питання, як створити додаткові органи у своїх об’єднаннях.

18 вересня на зустрічі з представниками ЖБК, ОСББ та ОСН лівобережжя Дніпропетровська голова Громадської Спілки Сергій Іванченко розповів, що членами ради Громадської Спілки було встановлено партнерські стосунки з Дніпропетровською обласною радою, а також Амур-Нижньодніпровською, Бабушкінською, Жовтневою, Індустріальною та Ленінською районними радами м. Дніпропетровська, Управлінням житлового господарства Дніпропетровської міської ради, 5 депутатами міської ради. Відбулася зустріч з міськими головами – членами обласного осередку Всеукраїнської Асоціації міст України, під час якої міським головам було надано інформацію про переваги залучення ОСНів до діяльності органів місцевого самоврядування при вирішенні проблем територіальних громад.

В результаті таких заходів за проханням городян, які мешкають на лівому березі, у приміщені Індустріальної районної ради додатково відкрито Лівобережний філіал Ресурсного Центу для ОСНів ЖБК та ОСББ. Нещодавно заступником голови Індустріального райвиконкому став член ради Громадської Спілки «Наш дім Дніпропетровщина» Віталій Волощук. Завдяки його передовим поглядам стало можливо отримати приміщення для філіалу Ресурсного Центру, і зараз представники ОСНів, ЖБК та ОСББ лівого берега міста матимуть можливість отримати інформацію про можливості захисту прав мешканців та здійснення впливу на ситуацію на відповідній території через представницький орган – ОСН.

Роботу організовано так, щоб городянам було зручно. Знайшлися і волонтери – студенти юридичного факультету. Вони під керівництвом експерта Ресурсногоцентру для ОСН, юриста Громадської спілки Анжеліки Пилипенко будуть набувати юридичний досвід у сфері ЖКГ. Такої унікальної можливості не надає ні один ВУЗ України, тому таких спеціалістів у державі бракує. У лівобережноиу філіалі вже був проведений семінар по створенню ОСН. Крім того, учасники семінару отримали повну інформацію про конкурсні програми Дніпропетровської обласної ради, у яких можна прийняти участь, та отримати у якості призів фінансову та матеріальну допомогу для благоустрою, як будинків, так і прибудинкової території.

Все це сприяє створенню нових ОСНів на території, де вже діють ОСББ. Таким чином, жителі отримуватимуть представницький орган та матимуть можливість впливати на ситуацію на території свого проживання. В свою чергу, представники ОСНів при спільних заходах з ЖБК та ОСББ отримуватимуть інформацію та розуміння, яким чином можна ефективно управляти своїми будинками та здійснювати контроль за наданням житлово-комунальних послуг. Більш зрозумілою стає перспектива створення ОСББ та ОСНів для мешканців регіону.

Ресурсний центр для ОСН,ОСББ, ЖБК
Проспект Кірова, 82-Г, 2 поверх (Центр «Тамариск»)
Teл.: (056) 36 75 22 (10:00 – 16:00)

Лівобережний філіал Ресурсного центру для ОСН, ОСББ та ЖБК
Проспект ім. Газети Правди, 8, кімната 11 (Індустріальна районна рада)
Teл.: (056) 785 82 14

Центральний офіс Громадської спілки «Наш дім Дніпропетровщина»
Проспект Воронцова, 31, кімната 17 (АНД районна рада)
Teл.: (056) 785 82 14

Контакти:
Центр підтримки громадських і культурних ініціатив “Тамариск”
(056) 36 75 22

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: