У Дніпрі запрацював перший тренінговий центр для підготовки інспекторів з дотримання прав людини

Система Custody Records покликана вберегти тимчасово затриманих осіб від неправомірних дій правоохоронців і захистити останніх від необґрунтованих звинувачень.

12 червня на відкритті першого тренінгового центру Національної поліції України для підготовки інспекторів з дотримання прав людини була представлена 3D модель роботи Custody Records і процедура роботи поліцейських та інспекторів із затриманими. Учасниками цієї навчальної ситуації стали самі поліцейські. Фахівці ІТТ №1 та експерти організацій-партнерів вважають, що процес навчання має бути інтерактивним, з використанням сучасних комунікаційних технологій та досвіду інших країн. До речі, серед учасників презентації центру були представники Киргизької Республіки, які приїхали до України вивчати досвід впровадження системи Custody Records.

Custody Records — це нова інтегрована система роботи, яка включає технічне обладнання, процедури контролю, цілодобову відеофіксацію даних та зручний спосіб внесення і обробки інформації, моніторинг засобів комунікації із затриманими під час їхнього перебування в поліції, оптимізацію процесів міжвідомчої комунікації.

Custody Records формує новий рівень менеджменту в системі правоохоронних органів та створює умови:

  • для захисту працівників поліції від необґрунтованих звинувачень у неналежному поводженні із затриманими особами
  • для виявлення та відвернення порушень прав людини протягом всього часу перебування затриманої особи під контролем поліції (з моменту її фактичного затримання).

Впровадження #custodyrecords в Україні почалося з 2017 року, у 2018-му ця інноваційна система запрацювала в ІТТ Дніпра, Херсону, Кропивницького та міста Сарни. 2018 року через зазначені ІТТ пройшло 4975 осіб, з яких 1115 були поміщені до ІТТ як затримані за підозрою у вчиненні злочину, майже 5 тисяч осіб, що потрапили до ІТТ, знаходились під опікою системи #custodyrecords.

Запровадження #custodyrecords поступово охоплює нові міста та регіони. А це означає, що потреба у навчанні персоналу ITT буде щороку збільшуватись, і варто створити належні умови для якісної підготовки кадр.

За матеріалами Експертного центру з прав людини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: