У Дніпрі відкрили перший в Україні правовий клуб нового формату

Вже скоро аналогічні майданчики з’являться у найбільших містах в різних куточках країни – Києві, Харкові, Одесі та Львові.

Міністр юстиції Павло Петренко разом з Послом США в Україні Марі Йованович та директором програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Романом Романовим відкрили в Дніпрі перший правовий клуб, створений у рамках розвитку системи надання правової допомоги за підтримки Урядів США і Канади та Міжнародного фонду «Відродження».

«Сьогодні ми відкрили перший з 5 таких правових клубів. Вже скоро аналогічні майданчики з’являться у найбільших містах в різних куточках країни – Києві, Харкові, Одесі та Львові», – зауважив Міністр юстиції.

За його словами, правові клуби мають стати генератором інноваційних практик в сфері права.

«Це перехід на новий етап створення інноваційних продуктів для посилення верховенства права і захисту прав людини. Я вражений можливостями даного правового клубу для юристів, адвокатів, громадських діячів та правозахисників. Це реальний шанс налагодити ефективну комунікацію між регіонами, проводити в режимі онлайн судові засідання, навчання. Це створення нового продукту, який забезпечить дотримання прав і свобод громадян», – заявив Павло Петренко.

Окрім цього, тут обмінюватимуться досвідом та знаннями як співробітники системи надання правової допомоги та територіальних управлінь юстиції, так і представники місцевих органів влади, неурядових організацій, територіальних громад.

Посол США в Україні Марі Йованович наголосила, що відкриття даних правових клубів – це унікальний випадок, коли шлях від формування ідеї до його втілення зайняв усього рік.

«Рівно рік тому ми з Міністром юстиції Павлом Петренком підписали меморандум про створення правових платформ і вже сьогодні бачимо його реальне втілення. Це дійсно надихає. Ми побачили тут сучасні технології і обладнання, але найважливіше – на базі клубів буде проводитися навчання, яке допоможе значно ефективніше застосовувати всі можливості системи безоплатної правової допомоги», – наголосила пані Посол.

Вона зазначила, що створена Мін’юстом система безоплатної правової допомоги дає реальну можливість отримати захист не лише тим громадянам, які не можуть собі це дозволити, а й усім українцям.

«Загальний доступ до правового захисту – це реальне втілення демократії», – зазначила Марі Йованович.

Директор програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов зауважив, що запуск правових клубів доповнює вже розвинуту діяльність із надання правової допомоги за рахунок коштів держави можливостями впливу громадян на владу через поширення правових знань, формування належних практик взаємодії професійних правничих спільнот.

«Таких прикладів небагато, коли від наміру зробити крок до виконання мінімальних європейських стандартів ми перейшли до формування кращих практик, які відсутні у багатьох країнах ЄС», – пояснив він.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, робота новостворених правових клубів зфокусуються на реальних потребах громадян.

«Наша кінцева мета – настільки змінити свідомість, щоб право стало звичайним інструментом для використання громадянами у повсякденному житті», – сказав він.

Він також додав: вже в перший день роботи тут пройшов захід в рамках реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» – мозковий шторм на тему «Як оформити спадщину під час проведення АТО та тимчасової окупації Криму. Покроково».

«Ми поговорили проблемні питання спадщини на окупованих територіях сходу України та у Криму. Спільними зусиллями спробуємо напрацювати рішення існуючих проблем для втіленні їх у життя по всій країні», – зазначив Олексій Бонюк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: