У Чернівцях обговорили проблеми розвитку органів самоорганізації населення

21 червня 2010 року у Чернівцях ЧОГО «Комітет виборців» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провів круглий стіл «Як покращити роботу органів самоорганізації наcелення в м.Чернівці?» з метою окреслення основних проблем, які заважають розвитку органів самоорганізації населення в м.Чернівці, а також пошуку шляхів їх спільного вирішення.

Значно покращити комфортність життя в територіальній громаді можуть її члени через свою самоорганізацію в будинкові, вуличні та мікрорайонні комітети. Чернівці є одним із флагманів в цьому русі, адже в нашому місті чи не першими городяни почали створювати органи самоорганізації населення (ОСН). На сьогоднішній день в місті створено вже більше 120 ОСН.

«Як покращити роботу органів самоорганізації населення в м.Чернівцях?» – саме це питання було основним предметом обговорення на круглому столі, який організувала обласна організація Комітету Виборців. В заході взяли участь експерти, активісти самоорганізації населення та представники районних у місті рад.

Успішним досвідом співпраці органів місцевого самоврядування з органами самоорганізації населення міста Одеси поділився Андрій Крупник, заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення. За його словами, міська влада м. Одеси підтримала ініціативу громадськості та прийняла ряд нормативних документів, які стимулюють створення та діяльність ОСН.

«В Чернівцях ОСНи переживають стагнацію, адже бажання працювати у них є, натомість достатніх повноважень та ресурсного забезпечення немає, – зазначив Володимир Бешлей, депутат Чернівецької міської ради. – Вважаю, що ОСНи мають бути залучені до системи управління містом та стати рівноправними партнерами міської та районних рад, реально впливати на процес прийняття рішень, як це має місце у містах Вінниці, Одесі, Полтаві та Миколаєві. Гадаю, що думка керівника ОСН має бути ключовою при формуванні тарифів та програм у житлово-комунальній сфері».

«Розвиток органів самоорганізації населення є пріоритетом в діяльності районних у місті рад, – зазначила у своєму виступі керуючий справами виконкому Першотравневої районної ради Галина Дев’яткова. – Тому районні ради готові підтримати проекти нормативних документів, які вноситимуться громадськістю із врахуванням найкращого досвіду інших міст задля посилення ролі ОСН у вирішенні місцевих проблем».

Під час засідання круглого столу керівники ОСН та експерти випрацювали стратегію розвитку системи самоорганізації населення в місті. Основою її реалізації повинно стати створення Асоціації ОСН міста, організація постійної роботи центру організаційно-методичної підтримки ОСН, розробка та прийняття міською радою Положення та Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення в місті Чернівцях.

Детальну інформацію можна отримати за телефонами: (0372) 555-734, 555-806, 0509091345 – Євгенія Олійник

Захід проводився ЧОГО «Комітет виборців» в рамках проекту «Успішні органи самоорганізації населення – шлях до спільного вирішення місцевих проблем» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Одним із завдань проекту є підвищення дієвості та ефективності органів самоорганізації населення м.Чернівці у вирішенні місцевих проблем через надання правової, консультативної, інформаційно-методичної та іншої допомоги представникам ОСН.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: