У Чернівцях контролюватимуть фінансування програм ЖКГ

Проект передбачає два напрями - моніторинг міських і районних у місті програм ЖКГ, а також організація перших бюджетних слухань у Чернівцях

Активісти контролюватимуть бюджетне фінансування програм ЖКГ в Чернівцях. Про це 4 жовтня на прес-конференції розповіли ініціатори моніторингу – представники Товариства “Український Народний Дім в Чернівцях”. Моніторинг підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голова Товариства Володимир Старик розповів про два напрями проекту: моніторинг міських і районних у місті програм ЖКГ, а також організація перших бюджетних слухань у Чернівцях.

Консультант проекту Тарас Халавка відзначив, що з п’яти міських програм, виконавцем яких є департамент житлово-комунального господарства, лише дві отримували бюджетне фінансування у 2013 році. Також він наголошує, що програми ЖКГ фінансують за залишковим принципом, а основною причиною цього є незахищений характер видатків цих програм. За його словами, рівень фінансування програм ЖКГ за три останні роки зріс на 25%, натомість програм соцзахисту – на 65%, а освіти – на 40%.

Директор департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради Дмитро Сірман зауважив, що департамент намагається бути відкритим для контролю громадськими організаціями. “Прозорість використання бюджетних коштів у ЖКГ є запорукою ефективності діяльності департаменту”, – сказав він.

Голова Садгірської районної в місті Чернівці ради Юрій Бурега запропонував експертам проекту розробити управлінський механізм бюджетного фінансування програм ЖКГ для впровадження його на рівні райрад.

Під час прес-конференції було оголошено про створення коаліції громадських організацій “За прозорий бюджет міста”. До неї вже увійшли 10 НУО.

Контакти:
Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”
Тарас Халавка
099 728 79 22

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: