У Чернігові відбувся семінар-тренінг “Європейська система захисту прав людини”

21 лютого 2008 року на прохання адміністрації Чернігівської виправної колонії № 44 члени благодійної організації "Чернігівський жіночий правозахисний центр" підготували і провели семінар-тренінг для співробітників цієї установи з теми "Європейська система захисту прав людини".

21 лютого 2008 року на прохання адміністрації Чернігівської виправної колонії № 44 члени благодійної організації “Чернігівський жіночий правозахисний центр” підготували і провели семінар-тренінг для співробітників цієї установи з теми “Європейська система захисту прав людини”.

Під час семінару було пояснено значимість Конвенції й витлумачено права, які вона гарантує. Значимість Конвенції полягає не тільки в обсязі гарантованих прав, а й у тому механізмі захисту, який установили в Страсбурзі для розгляду можливих випадків порушення Конвенції та нагляду за дотриманням державами їхніх зобов’язань за Конвенцією.

Україна зобов’язана забезпечити кожному своєму громадянину можливість користуватися правами і свободами, які захищає Європейська  конвенція з прав людини.   Система повинна функціонувати найперше на національному рівні. Якщо цього не відбувається, то кожна особа може — дотримуючись  відповідних умов — подати заяву до Європейського суду з прав людини. Про структуру суду, порядок та умови подання заяв ішлося  на семінарі.

Також було проаналізовано розгляд справи “Полторацький проти України”.

Члени благодійної організації підготували для співробітників жіночої колонії пакет документів для використання в роботі, серед яких такі: Європейська  конвенція з прав людини, зразок заяви до Європейського суду з прав людини, порядок та умови подачі заяв та інші матеріали.

Захід організовано в рамках проекту “Вдосконаленню  кримінально-виконавчого законодавства – громадську  експертизу і  підтримку”, який реалізують за фінансування Міжнародного фонду “Відродження”.

Алла Лепеха,

директорка Благодійної організації

“Чернігівський жіночий правозахисний центр”

Контактна інформація:

тел.: (04622) 483 26;

e-mail: alla_lepeha@ukr.net

Мар’яна Мазур, асистент програми “Верховенство права”
тел: +380 (44) 482 03 63 
eлектронна пошта: mazur@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 44, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: