У Білій Церкві розпочав діяльність пілотний проект з надання безоплатної правової допомоги

15 лютого 2007 року у місті Біла Церква – розпочав діяльність другий пілотний проект з надання безоплатної правової допомоги.

15 лютого 2007 року у місті Біла Церква – розпочав діяльність другий пілотний проект з надання безоплатної правової допомоги.

24 години на добу адвокати надаватимуть безоплатну правову допомогу усім затриманим особам, що не мають змоги залучити адвоката власним коштом.

Основне завдання проекту – апробувати нову модель надання безоплатної правової допомоги населенню.  Реалізація проекту здійснюється у межах заходів, передбачених Концепцією формування системи безоплатної правової допомоги в Україні, схваленої Указом Президента України від 9 червня 2006 року № 2092000.

До пілотного проекту залучено п’ять адвокатів та один юрист. Адвокати надаватимуть допомогу з моменту затримання у райвідділі і до постановлення остаточного рішення у справі.

З початку діяльність пілотного проекту поширюватиметься на міський райвідділ міліції, згодом планується розширити його діяльність на Білоцерківський район.

Керівник проекту у Білій Церкві адвокат Кіккас В.Е. та заступник начальника ГУ МВС України у Київській області Чередніченко М.В. та начальник Білоцерківського МВ ГУ МВС України в Київській області підписали Угоду про проведення експерименту з апробації організаційних форм надання безоплатної правової допомоги, яка встановлює додаткові гарантії для затриманих осіб, зокрема, такі:

  • доступ до адвоката пілотного проекту до того, як затриманий буде допитаний працівником райвідділу міліції;
  • можливість відмови особи від адвоката лише в присутності адвоката;
  • повідомлення адвокатам проекту про всі випадки затримання осіб.

Угода також передбачає порядок проведення експерименту  та  процедуру залучення адвоката до захисту затриманої особи.

Заступник начальника ГУ МВС України у Київській області Чередніченко М.В. підтвердив готовність міліції співпрацювати за умовами Угоди.

Як зазначив Едвард Рукер, адвокат, експерт Правової Ініціативи Відкритого Суспільства, США, : “Цей проект є втіленням в Україні кращого міжнародного досвіду у сфері надання безоплатної правової допомоги”.

“Проект дозволить встановити та забезпечувати високі стандарти якості надання правової допомоги у випадках, коли вона надається безкоштовно”, — підкреслила віце-президент Столичної колегії адвокатів Алла Ваннікова.

Роман Романов, директор Програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, підсумовуючи, сказав, що реалізація цього проекту дозволить забезпечити дотримання гарантій захисту особи від кримінального обвинувачення відповідно до вимог Конституції України,  Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Як зазначив керівник проекту у Білій Церкві Віктор Кіккас: “Це є унікальний зразок співпраці адвокатури України, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України та благодійних організацій з метою забезпечення захисту прав людини в Україні”.

Перший такий проект реалізується у Харкові з вересня 2006 року. Наступний проект, як планується, розпочне свою діяльність в одній з західних областей України.

Реалізація цього пілотного проекту є результатом співпраці Міжнародного фонду “Відродження”, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Правової Ініціативи Відкритого Суспільства, Спілки адвокатів України, Фонду Віктора Пінчука та інших організацій.

Адреса проекту у Білій Церкві: Сквирське шосе 194, офіс 102.

Тел.: +38 04463 4 47 33

Керівник проекту: +38 067 706 78 82  (адвокат Віктор Кіккас)

Василина Яворська, менеджер програми “Верховенство права”
тел: +380 (44) 482 03 63 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: yavorska@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 44, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: