У прокат вийшов український фільм «Я, Ніна». Фонд є одним з партнерів фільму

У прокат вийшов фільм Марисі Нікітюк «Я, Ніна». Авторкою ідеї та продюсеркою (разом з Юлією Сінькевич) є телеведуча Яніна Соколова. Її присутність і у титрах, і на екрані є невипадковою, адже в основі картини – її особиста історія боротьби з важкою хворобою. У п’ятницю, 8 вересня, у Львові Яніна Соколова особисто представить фільм у Львові.

Головна героїня картини – Ніна Сокіл, успішна телеведуча. В її житті є успіх, кар’єра, шанувальники, гроші і навіть люблячий чоловік. Проте страшний діагноз руйнує все, до чого вона так довго йшла. Далі почнеться виснажлива боротьба з хворобою, відчай, але разом з тим у житті Ніни з’являться люди, які даруватимуть їй надію.

Режисеркою стрічки є Марися Нікітюк, відома стрічкою «Коли падають дерева», учасницею Берлінале та найкращим дебютом 2018 року за версією премії кінокритиків «Кіноколо».

У головній ролі дебютувала психологиня, блогерка й акторка Ксенія Хижняк. Також у фільмі зіграли Олексій Тритенко («Мирний-21», «Я працюю на цвинтарі»), Максим Панченко («Червоний. Без лінії фронту»), Ігор Колтовський («Погані дороги», «І будуть люди», «Червоний»). Оператор-постановник – володар «Срібного ведмедя» Берлінале Сергій Михальчук («Довбуш», «Дике поле», «Поводир»), який з початком повномасштабного вторгнення став військовослужбовцем. Нещодавно про нього вийшла документальна стрічка «Культура vs Війна». Музику написав Антон Байбаков («Залізні метелики», «Брама»).

Фільм є українсько-німецькою копродукцією виробництва компанії «Яніна Соколова Продакшен». Картина створена за підтримки Державного Агентства України з питань кіно, фонду Nordmedia та Українського культурного фонду. Дистрибʼютор в Україні — «Артхаус Трафік».

Фільм виходить у кінотеатрах за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: