У Гаазі запрацював Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії рф проти України. Чому це важливо?

НА ФОТО: фото: Пресслужба Представництва Європейського Союзу в Україні

Сьогодні, 3 липня, в Гаазі почав роботу Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії рф проти України (ICPA – International Centre for the Prosecution of the Crime of Aggression Against Ukraine).

Це направду історична подія, адже Центр сприятиме підготовці справ про злочини агресії, збираючи важливі докази та спрощуючи процес формування справи на ранній стадії. Він забезпечить структуру для підтримки та вдосконалення поточних і майбутніх розслідувань, а також сприятиме обміну та аналізу доказів, зібраних з початку російської агресії.

Роман Романов, директор програми Права людини і правосуддя нашого Фонду, коротко пояснює:

  • Початок роботи Центру – важливий крок, що наближає реальну відповідальність керівників російської держави та її союзників, зокрема Білорусі.
  • Поки тривають дискусії про створення міжнародного судового механізму, важливо не гаяти час та працювати над збором даних на побудову матеріалів обвинувачення.
  • Важливо, що українські прокурори будуть працювати разом з колегами з інших країн та отримувати допомогу від партнерів в рамках JIT, агенції ЄС Eurojust та інших держав, що будуть долучатися до роботи.
Роман Романов

Роман також підкреслює, що Міжнародний Фонд “Відродження” та вся мережа Фундацій Відкрите Суспільство (Open Society Foundations) підтримують необхідність відповідальності за злочин агресії проти України. 9 травня 2022 року “Правова Ініціатива Відкритого Суспільства” (Open Society Justice Initiative) та Фонд “Відродження” опублікували модельний обвинувальний акт щодо злочину агресії.

Він стосується президента росії та шести інших високопоставлених російських чиновників, причетних до ініціювання, планування, підготовки та виконання актів агресії проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року.

“Ми сподіваємося, що цей текст додасть імпульс триваючому в даний час національному розслідуванню та зусиллям зі створення спеціального трибуналу для судового переслідування за злочин агресії, продемонструвавши, що можливо побудувати переконливу справу проти владіміра путіна та інших високопоставлених лідерів.” – говорить команда авторів документу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: